Почетна тагови Контектикат

таг: Контектикат

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Оливеира: Ќе го победам Ислам, па ќе го предизвикам Хабиб

Бразилскиот ММА борец Чарлс Оливеира повторно проговори на тема посакувани противници. Сега откри дека би сакал да се бори со Дагестанецот Ислам Махачев, а...

Нгану покажа како нехумано се третираат во Шпанија луѓето од Камерун

Френсис Нгану сподели вознемирувачка снимка на која е опишан нехуманиот третман на луѓето од неговата татковина, Камерун, како и на африканскиот континент како целина. Како...

Џон Џонс: Ќе се борам со Стипе Миочиќ

Поранешниот шампион на УФЦ во полутешка категорија Џон Џонс има нова објава на социјалните мрежи во која вели дека во неговата следна борба би...

Гужва надвор од октагонот: Дастин Пориер и Мајкл Чендлер ги смируваше обезбедувањето (ВИДЕО)

Борците Израел Адесања и Александар Волкановски успешно ја завршија задачата на настанот УФЦ 276 во Лас Вегас и ги одбранија шампионските појаси. Изи со рутинска...

Дејан Георгиевски со бронза од Медитеранските игри

Дејан Георгиевски ќе се задоволи со бронзен медал на Медитеранските игри во Оран (Алжир) откако не излезе на татамито против Марканецот Ајуб Басел. Поради...

Бесир Алили седми на Европското првенство за У-20

Бесир Алили старуваше со победа во репасажот над Белгиецот Илјас Абдурашидов од 2-0, односно туш, на Европското првенство за У-20 во Рим, Италија. Во втората...

Волкановски со скршена рака го скрши Холовеј (ВИДЕО)

Австралиецот со македонско потекло Александар Волкановски е во фокусот на ММА јавноста откако рано утрово на УФЦ 276 по трет го совлада големиот ривал...