Почетна тагови Конор Мек Гергор

таг: Конор Мек Гергор

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Тренерот на Чимаев: Не можам да му ја контролирам агресијата

Тренерот на Хамзат Чимаев (11-0) Андреас Михаел призна дека за време на тренингот му дава можност на борецот да биде тоа што навистина е....

Рокхолд: Веласкез е во затвор, а педофилот е меѓу децата

Поранешниот шампион на УФЦ во средна категорија, Лук Рокхолд (16-5) го поддржа Каин Веласкез (14-3) и ја повика јавноста да го стори истото и...

Усик: Не е лесно да се победи Џошуа

Шампионот на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија, Александар Усик (19-0) е уверен дека реваншот со Ентони Џошуа (26-2) нема да биде полесен...

Џошуа: Мајк Тајсон ни беше испратен од небото

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија, Ентони Џошуа (26-2) се восхитува на легендата Мајк Тајсон (50-6). Нема сомнение дека Тајсон е...

Хрговиќ порача: Жанг е опасен само неколку рунди, а јас сите 12

Судирот меѓу Украинецот Aлександр Усик и Британецот Ентони Џошуа за титулите во тешка категорија на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО е предводник на...

Дилиен Вајт му порача на Џошуа дека треба да биде агресивен против Усик

Во април британскиот боксер Дилиен Вајт доби шанса да се бори против шампионот на ВБЦ, Тајсон Фјури. „Џипси Кинг“ се покажа како главна пречка...

Усик во очи на реваншот против Џошуа: Мотивиран сум од борците кои се борат...

Александр Усик во сабота ги брани шампионските појас на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО во тешка категорија против Ентони Џошуа. Боксерскиот спектакл ќе се...