Почетна тагови Колин Пор

таг: Колин Пор

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Феруки го заврши настапот на ЕП, Алили чека противник и Хајдари се бори со...

Мухамед Феруки го заврши настапот на Европското првенство за У-20 што се одржува во Рим, Италија. Феруки беше совладан од полскиот борач Бартош Криштоф...

Даниел Кормиер: Мамев на мерењето за УФЦ 210

Поранешниот шампион во две дивизии на УФЦ, Даниел Кормиер, призна дека ja држел крпата за време на мерењето на УФЦ 210 во април 2017...

Руски ММА борец украл 9 кутии кафе од супермаркет (ВИДЕО)

ММА борецот Малик Канаев се обидел да украде девет кутии кафе од супермаркетот Перекресток. Откако бил запрен од обезбедувањето, влегол во конфликт со него, при...

Кирил Сиделников го нокаутира Фабио Малдонадо за 46 секунди (ВИДЕО)

Кирил Сиделников им се врати на победите во кафезот. 33-годишниот борец, кој е попознат како „Бебето Федор“ се соочи со искусен ветеран, Фабио Малдонадо....

Александар Усик: Ентони Џошуа нема да ме нокаутира!

Светскиот шампион на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО, Александар Усик, тврди дека Ентони Џошуа нема да го нокаутира. Реваншот меѓу Џошуа и Усик ќе...

Канониер тежи малку повеќе од шампионот Адесања, Волкановски и Холовеј полесни за 200 грама...

Судирот за титулата во средна категорија меѓу шампионот Израел Адесања и Џаред Канониер ќе биде главен на настанот УФЦ 267 во Лас Вегас. И двајцата...

Кајла Харисон заврши работа за 3 минути на ПФЛ 6 и го прослави 32-от...

Американската воинка Кајла Харисон брзо го одработи работата на настанот ПФЛ 6 што се одржа во Елит арената во Атланта. Двократната олимписка шампионка со прекин...