Почетна тагови Клаум Смит

таг: Клаум Смит

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Македонските спортисти го развеаја македонското знаме на Медитеранските игри во Оран (ФОТО)

Македонскиот тим на Медитеранските игри во Оран, Алжир вечерва продефилира на церемонијата на свеченото отворање. Македонското знаме на отворањето го развеаја таеквондистот Дејан Георгиевски и...

Шампионска пресметка на титаните Мајк Тајсон и Ленокс Луис

Поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија, Мајк Тајсон отсекогаш барал предизвици, па така е и сега кога има 55 години. Адреналинот сè уште...

Тауланд Јакупи освојувач на првиот Арена куп, Петар Арсовски најдобар техничар (ФОТО)

Тауланд Јакупи oд Косово е освојувач на првиот Арена купот во Скопје. Тој беше прогласен за најдобар боксер на дебитанското издание на Меѓународниот бокс...

Канело распали по Головкин пред соочувањето: Пред камерите е пристоен, а подоцна зборува срања

Не недостигаше тензија. Синоќа се одржа прес-конференција по повод трилогијата меѓу Канело Алварез и Генади Головкин. Канело не го штедеше долгогодишниот ривал, а пред пресметката...

Џaрел Милер се врати со победа по падот на допинг тестот и три години...

Го надбоксира недорастнатиот противник противник. Поранешниот прв предизвикувач за светската титула која тогаш го држеше Ентони Џошуа, Џарел Милер, синоќа успешно се врати на боксот...

Нокаут од кој ретко се станува (ВИДЕО)

Полскиот боксер Артур Гроски вечерва доживеа брутален нокаут од својот сонародник Оскар Вирзејски. Дуелот меѓу двајцата до синоќа непоразени боксери заврши со нокаут во...

Достоен настап на Недановска и Реино на Европското првенство во Пореч

Македонските џудо репрезентативки Лилјана Недановска и Џенифер Реино го одработија настапот на Европското првенство за кадети во Пореч, Хравтска, но беа поразени. Џенифер Реино со...