Почетна тагови Андреј Рајбински

таг: Андреј Рајбински

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Дејан Милошевски – Чобачо велнес шампион на Нортвестерн Универзитетот

Уште едно прознание за нашиот каратист во САД, Дејан Милошевски – Чобачо. Дејан Милошевски е претставен како велнес шампион на Нортвестерн Универзитетот. Во објаснувањето се...

Конор Мек Грегор го најави „најголемото враќање во историјата на спортот“

Големата УФЦ ѕвезда Конор Мек Грегор го најави своето враќање во октагонот со уште една објава. Пред повеќе од една година Ноториус ја скрши...

Јан Блахович се уште бара меч за титулата против Јиржи Прохаска

Првакот во полутешка категорија Јиржи Прохаска му понуди на Гловер Тешеира реванш, откако Чехот во јуни го победи Бразилецот и го освои појасот на...

Усман истакнува дека Мек Грегор може да се врати на борбите, но неговите шампионски...

Конор Мек Грегор последен пат беше во октагонот пред повеќе од една година кога ја скрши ногата на мечот против Дастин Пориер. Озлогласениот ја санираше...

Френсис Нгану: Работната етика на Усман ненадмината

Шампионот на УФЦ во тешка категорија Френсис Нгану зборува за носителот на титулата во полусредна категорија на организацијата Камару Усман. Тие се блиски пријатели и...

Јураја Хол се повлече од ММА

Јураја Хол објави дека ја завршува кариерата во ММА. 38-годишната американска ѕвезда одлуката ја објави на социјалните мрежи. Хол е финалист на Ултимејт фајтер и...

Луис Таварес не доби борба за титулата на Глори

Луис Таварес уште еднаш не успеа да добие борба за титулата на Глори во полутешка категорија. 30-годишната кик-бокс ѕвезда од Холандија требаше да се бори...