Почетна тагови Анахајм

таг: Анахајм

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Сонен: Хабиб е најдоминантниот борец во историјата на УФЦ

Поранешниот предизвикувач за титулата во УФЦ и аналитичар Чаел Сонен верува дека поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов е најдоминантниот борец...

Витали Минаков: УФЦ сакаше Хабиб да им стане златна гуска (кокошка)

Витали Минаков верува дека УФЦ сакале Хабиб Нурмагомедов да стане нивна златна гуска (по наше златна кокошка-н.з.), но тие удриле на финта. Дајна Вајт пред...

Стерлинг ја спореди борбата со Дилашоу со Роки-Драго

Актуелниот шампион на УФЦ во бантам категорија, Алџамејн Стерлинг (21-3) е убеден дека поранешниот шампион Ти Џеј Дилашоу (17-4) користел недозволени супстанци за да...

Волкановски подготвен за замена на УФЦ 280

Александар Волкановски во интервју со Даниел Кормиер изјави дека влегува во тренинг камп за УФЦ 280. Австралиецот со македонско потекло (од битолско) ќе биде...

Теофимо Лопез го совлада Педро Кампо со прекин во седмата рунда

Поранешниот светски шампион Теофимо Лопез (17-1) се врати со победа. Американскиот боксер го совлада Мексиканецот Педро Кампо (34-2-1) со прекин во седмата рунда на...

Фјури мора до 26 август писмено да потврди дека се пензионирал

Претседателот на ВБЦ (Светскиот боксерски совет) Маурицио Сулејман соопшти дека асоцијацијата му дала на шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури 10 дена...

Мурат Гасиев: Србија ми е како Русија

Рускиот боксер во тешка категорија, Мурат Гасиев (28-1) изјави дека неговата следна борба ќе биде во Србија бидејќи на руските навивачи им е полесно...