Почетна тагови Алишер Јергали

таг: Алишер Јергали

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Камару Усман откри дека е заинтересиран за борба против Чимаев

Првакот на УФЦ во средна категорија, Камару Усман, следниот викенд по шести пат ќе ја брани титулата, а противник на УФЦ 278 во Солт...

Менаџерот на Усик истакнува: Александар изгледа како киборг

Непоразениот Александар Усик во сабота за првпат ги брани титулите во тешка категорија на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО во реваншот против Ентони...

Ентони Џошуа откри што најмногу му пречи кај Усик: Тоа ми е ноќна мора

Британецот Ентони Џошуа во сабота ќе се обиде против Александр Усик, да си ги врати шампионските титули на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО...

Каратето и кик боксот се поканети да направат презентација за вклучување на Олимпијадата во...

Каратето и кик боксот се боречките вештини кои се поканети да направат презентација со барање за вклучување на Олимпијадата во Лос Анџелес во 2028...

На 20 август Меѓународен семинар за реално аикидо „Пелистер 2022“

На 20 август во Битола ќе се одржи Меѓународен семинар за реално аикидо „Пелистер 2022“. На семинарот ќе има учесници од Србија, Грција и Македонија. „И...

Олимпискиот вицешампион Георгиевски ги предводи репрезентативците на олимписки тренинг камп во Србија

Најголем дел од нашите најдобри репрезентативци предводени од олимпискиот вицешампион Дејан Георгиевски се на врвен олимписки тренинг камп во Врњачка бања, Србија. „Одлично тренинг искуство...

Ивандер Холифилд: Доцна е за борба против Мајк Тајсон

Легендарниот Ивандер Холифилд тврди дека е доцна за егзибициска борба со Мајк Тајсон. Холифилд вели дека повеќе не е заинтересиран за потенцијална трета борба против...