Почетна тагови Алили

таг: Алили

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Во Охрид се одржа 20. семинар за „Уечи рју Окинава карате до“ на Окикукаи...

Во периодот од 28 до 31 јули во Охрид се одржа редовниот 20-ти семинар за „Уечи рју Окинава карате до“ во организација на Окикукаи...

Мајкл Чендлер: Чарлс Оливеира ќе го победи Махачев

Поранешниот шампион на Белатор и поранешен предизвикувач за титулата на УФЦ во лесна категорија (до 70 килограми), Американецот Мајкл Чендлер е со мислење дека...

Дионтеј Вајлдер тренира во Институтот УФЦ

Познатиот боксерски менаџер Шели Финкел, застапувајќи ги интересите на Американецот Дионтеј Вајлдер, проговори за враќањето на неговиот клиент во рингот. Финкел изјави дека Вајлдер...

Ентони Петис си ги скршил рацете во борбата со Стиви Реј (ФОТО)

Ентони Петис изјави дека ги скршил рацете при поразот од Стиви Реј во ПФЛ Плејоф 1. Петтис и Реј имаа реванш на главниот настан на...

Мајк Тајсон: Дана се откажа од милиони за нашето пријателство

Боксерската легенда Мајк Тајсон се огласи на социјалните мрежи и му се заблагодари на Дaјна Вајт што го „почитуваше“ нивното пријателство и одби да...

Хил Џамахал со прекин во четвртата рунда го совлада Тиjаго Сантос, Џеф Нил го...

Џамахал Хил успешно ја заврши работата на настанот УФЦ на ЕСПН 40 што се одржа во Лас Вегас. Американскиот борец (11-1) со прекин во...

Израел Адесања кон крајот на годината го брани појасот против Алекс Переира

Договорен е меч меѓу Израел Адесања и Алекс Переира. На 12 ноември, на настанот УФЦ 281 во Медисон сквер гарден, Изи ќе го брани...