Почетна тагови акидо

таг: акидо

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Голема трагедија: Убиена легендата на БЏЏ во ноќен клуб

Леандро Ло, осумкратниот светски првак во три различни категории во џиуџицу и една од омилените личности во џиу-џицу трагично го загуби животот откако беше...

Жестока реакција на Елвир Куртановиќ: Правилникот е спротивен на законот и полн со дискриминирачки...

Како што веќе пишувавме минатите денови, Извршниот одбор на Карате федерацијата на РС Македонија на ден 20 јули донесе одлука за стапување на сила на...

Хамзат Чимаев истакнува дека не може да биде толку многу фаворит против Нејт Дијаз

Шведско-чеченскиот ММА борец Хамзат Чимаев е голем фаворит против Нејт Дијаз во пресрет на настанот УФЦ 279 кој ќе се одржи на 10 септември...

Даниел Кормиер ја поддржа идејата за меч меѓу Тони Фергусон и Ден Хукер

Даниел Кормиер нема ништо против да се организира бробаа меѓу Тони Фергусон и Ден Хукер. Поранешниот шампион, а денешен коментатор на УФЦ, смета дека и...

Во Охрид се одржа 20. семинар за „Уечи рју Окинава карате до“ на Окикукаи...

Во периодот од 28 до 31 јули во Охрид се одржа редовниот 20-ти семинар за „Уечи рју Окинава карате до“ во организација на Окикукаи...

Мајкл Чендлер: Чарлс Оливеира ќе го победи Махачев

Поранешниот шампион на Белатор и поранешен предизвикувач за титулата на УФЦ во лесна категорија (до 70 килограми), Американецот Мајкл Чендлер е со мислење дека...

Дионтеј Вајлдер тренира во Институтот УФЦ

Познатиот боксерски менаџер Шели Финкел, застапувајќи ги интересите на Американецот Дионтеј Вајлдер, проговори за враќањето на неговиот клиент во рингот. Финкел изјави дека Вајлдер...