20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:07

Хабиб: Не ми преостанува уште многу време во ММА

Неоспорниот и непоразен шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов (27-0 ММА, 11-0 УФЦ) не гледа уште многу...

Думбе со спектакуларна изведба ја одбрани титулата на Глори (ВИДЕО)

Седрик Думбе пред своите навивачи прв пат ја бранеше титулата на Глори во велтер категорија до 77...

Головкин заработи околу 15 милиони долари за мечот со Ролс, како никогаш досега

Поранешниот светски шампион во средна категорија Генади Головкин, кој го победи Стив Ролс  изминатиов викенд, заработи прилично...

Головкин го нокаутира Ролс во 4-тата рунда (ВИДЕО)

Поранешниот шампион Генади Головкин го победи со нокаут во четвртата рунда Стив Ролс во „Медисон сквер гарден“...

Џаред Канониер: Ќе гледате страотна борба меѓу мене и Андерсон Силва

Џаред Канониер излегува на меч со легендата Андерсон Силва на УФЦ 237, што ќе се одржи во...

Ле Банер за помалку од минута го победи Аднан Алиќ (ВИДЕО)

Жером Ле Банер во Шведска ја постигна седмата последователни победа во кик бокс мечевите.

Масвидал се степа со Едвардс зад сцената (ВИДЕО)

На Хорхе Масвидал очигледно не му беше доволна борбата со Дарен Тил. Гејмбред го нокаутира поранешниот предизвикувач за титулата во велтер категорија пред неговите навивачи...

Мајк Тајсон запали џоинт од половина метар на фестивал (ВИДЕО)

Мајк Тајсон се „надува“. Боксерската легенда на фестивалот за џоинт во Калифорнија, ја забавуваше публиката откако запали џоинт кој е долг половина метар. Тајсон е еден...

Поради смртни закани откажани јавните настапи на Тајсон Фјури

Планираното појавување на Тајсон Фјури во Даблин на 13 февруари е откажано поради смртни закани. Фјури требаше да гостува во хотелот Хеликс на вечер со...

Вајлдер: Бев сигурен дека го нокаутирав Фјури! Само Господ знае како се исправи на...

  Светскиот шампион на ВБЦ во тешка категорија Дионтеј Вајлдер (40-0-1, 39 KO) остана прилично изненаден како неговиот противник Тајсон Фјури (27-0-1, 19 KO) успеал...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...

Димевски: По од два олимписки циклуса, имаме двајца спортисти со олимписка норма

Претседателот на Олимпискиот комитет, Даниел Димевски изрази задоволство од фактот што по 13 години, Македонија ќе оди на Олимпијада со двајца спортисти кои имаат...