20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:55

Фил Хит 6-та година по ред стана „Мр. Олимпија“ (ФОТО/ВИДЕО)

Фил Хит шеста година по ред ја освои најпрестижната титула во бодибилдинг „Мр. Олимпија“. 36-годишниот Американец победува од 2011 година, а зад себе го остави...

Пред 35 години Шабан Трстена дебитираше на СП во Едмонтон со бронзен медал

На денешене ден (12 август) пред 35 години 1982 година одржа Светско првенство во борење во Едмонтон, Канада, на кое за прв пат се...

Аманда Нунес се сликаше гола за ЕСПН (ФОТО)

Двојната шампионка во петел и перо категорија Аманда Нунес одлучи да учествува во ESPN Body Issue и...

Комплетни резултати од Државното првенство во бокс – Битола (ФОТО)

По долги години се одржа Држвано првенство во бокс како што и доликува на благородната вештина во Битола пред 5.000 гледачи. Имаше многу добри борби,...

(ВИДЕО) Гарсија се дигна од нокдаун за да го нокаутира Лук Кембел

Рајан Гарсија (21-0, 18 КО) е новиот носител на титулата во средна категорија на ВБЦ, откако го победи со нокаут во 7-та рунда Лук...

Волкановски му се јави на Холовеј: Тие бројки не можеш да ги имаш против...

Макс Холовеј го победи Калвин Катар на УФЦ на АБЦ во Абу Даби со едногласна одлука на судиите. Поранешниот шампион во лесна категорија доминираше во...

Лама и Јанески атакуваат на „Златниот гонг“, Илиоски гарантира добри борби (ФОТО)

Боксерите утрово успешно го поминаа мерењето за 46. Меѓународен боксерски турнир „Златен гонг“, а од таборот на нашата репрезентација велат дека сите боксери добро...

Викторија Варадинова, по првиот бокс меч: Ги прифаќам предизвиците!

Викторија варадинова во кик бокс спортот е позната во нашата земја, иако има само 15 години таа веќе постигна забележителни резултати на натпреватите во...

Владимир Минеев: Луѓето на Исмаилов се чакали и хиени

Рускиот ММА борец Владимир Минеев сериозно ги критикуваше оние кои скокнаа да го тепаат минатиот месец во Русија. Минеев присуствуваше на ММА настан во Москва...

Ибрагимов и Вренези гледаат иднина во младите, Ристо Таков виде неподготвени борачи (ФОТО)

Освојувачот на бронзениот медал од Олимписките игри во Сиднеј 2000 година, Могамед Ибрагимов, за вчера завршениот турнир 40. „Македонски бисер“ вели дека бил добро...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...