20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:32

Тајсон Фјури е во добра форма за Џошуа (ФОТО)

Шампионот на ВБЦ, Тајсон Фјури, се подготвува да биде во одлична форма за историската битка со носителот на појасите на ВБА, ВБО, ИБФ и...

Чимаев се враќа: Ќе ги згазам сите

Иако сè уште има здравствени проблеми и се бори со компликации од коронавирусот, Хамзат Чимаев рече дека повторно ќе им се врати на борбите...

Броннер: По победата, ќе се препуштам на чекови, шишиња и жени

Поранешниот светски шампион во четири категории Адријан Бронер финансиски се освежи по мечот со Џовани Сантијаго. Американецот рече дека пред борбата имал 13 долари на...

ММА борец изглуми пораз, бидејќи му се заканиле со пиштол (ВИДЕО)

Бразилскиот ММА-борец Леонардо Барбоса ја откри вистинската причина за поразот на последениот меч на „Вистински гранд борбен шампионат“. Гала-вечерта, што се одржува во Кабул, Авганистан,...

Жилберт Барнс: Немам трпение да се борам со Хамзат Чимаев

Жилберт Барнс едвај чека да се бори со ѕвездата во подем во полусредна категорија Хамзат Чимаев. Нешто подоцна овој месец, Барнс ќе се бори...

Џон Џонс со еден ситрел уби дива свиња, но ги налути обожавателите (ВИДЕО)

УФЦ борецот Џон Џонс ги налути обожавателите кои го следат на социјалните мрежи поради објавување на снимка на која се гледа како убива дива...

Волкановски му се јави на Холовеј: Тие бројки не можеш да ги имаш против...

Макс Холовеј го победи Калвин Катар на УФЦ на АБЦ во Абу Даби со едногласна одлука на судиите. Поранешниот шампион во лесна категорија доминираше во...

(ВИДЕО) Гарсија се дигна од нокдаун за да го нокаутира Лук Кембел

Рајан Гарсија (21-0, 18 КО) е новиот носител на титулата во средна категорија на ВБЦ, откако го победи со нокаут во 7-та рунда Лук...

Владимир Минеев: Луѓето на Исмаилов се чакали и хиени

Рускиот ММА борец Владимир Минеев сериозно ги критикуваше оние кои скокнаа да го тепаат минатиот месец во Русија. Минеев присуствуваше на ММА настан во Москва...

Почина боксерот кој ја запре најимпресивната серија во боксот

Екс-светскиот првак првиот што совлада легенда која имаше 90 победи и ниту еден пораз. Некогашниот трикратен боксерски шампион во велтер категорија, Френки Рендал, почина на...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...