Вајт за Чендлер-Фергусон: Не сум видел потежок нокаут

Дана Вајт тврди дека кариерата на Тони Фергусон во УФЦ не е загрозена. Минатиот викенд во Аризона, Тони загуби со тежок нокаут од Мајкл Чендлер....

Бонуси: Чимаев-Барнс – „Борба на вечерта“, Волкановски – „Изведба на вечерта“

Толку очигледен беше победникот за „Борба на вечерта“ на УФЦ 273 што претседателот на УФЦ, Дана Вајт, дури и не мораше да ги спомнува...

Мек Грегор му порача на Махачев дека ќе се бори против него

Конор Мек Грегор не бил импресиониран од последниот меч на Ислам Махачев и најави дека тој ќе биде неговиот следен противник кога ќе се...

Тајсон Фјури е во добра форма за Џошуа (ФОТО)

Шампионот на ВБЦ, Тајсон Фјури, се подготвува да биде во одлична форма за историската битка со носителот на појасите на ВБА, ВБО, ИБФ и...

Чимаев се враќа: Ќе ги згазам сите

Иако сè уште има здравствени проблеми и се бори со компликации од коронавирусот, Хамзат Чимаев рече дека повторно ќе им се врати на борбите...

Броннер: По победата, ќе се препуштам на чекови, шишиња и жени

Поранешниот светски шампион во четири категории Адријан Бронер финансиски се освежи по мечот со Џовани Сантијаго. Американецот рече дека пред борбата имал 13 долари на...

ММА борец изглуми пораз, бидејќи му се заканиле со пиштол (ВИДЕО)

Бразилскиот ММА-борец Леонардо Барбоса ја откри вистинската причина за поразот на последениот меч на „Вистински гранд борбен шампионат“. Гала-вечерта, што се одржува во Кабул, Авганистан,...

Жилберт Барнс: Немам трпение да се борам со Хамзат Чимаев

Жилберт Барнс едвај чека да се бори со ѕвездата во подем во полусредна категорија Хамзат Чимаев. Нешто подоцна овој месец, Барнс ќе се бори...

Џон Џонс со еден ситрел уби дива свиња, но ги налути обожавателите (ВИДЕО)

УФЦ борецот Џон Џонс ги налути обожавателите кои го следат на социјалните мрежи поради објавување на снимка на која се гледа како убива дива...

Волкановски му се јави на Холовеј: Тие бројки не можеш да ги имаш против...

Макс Холовеј го победи Калвин Катар на УФЦ на АБЦ во Абу Даби со едногласна одлука на судиите. Поранешниот шампион во лесна категорија доминираше во...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Македонските спортисти го развеаја македонското знаме на Медитеранските игри во Оран (ФОТО)

Македонскиот тим на Медитеранските игри во Оран, Алжир вечерва продефилира на церемонијата на свеченото отворање. Македонското знаме на отворањето го развеаја таеквондистот Дејан Георгиевски и...

Шампионска пресметка на титаните Мајк Тајсон и Ленокс Луис

Поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија, Мајк Тајсон отсекогаш барал предизвици, па така е и сега кога има 55 години. Адреналинот сè уште...

Тауланд Јакупи освојувач на првиот Арена куп, Петар Арсовски најдобар техничар (ФОТО)

Тауланд Јакупи oд Косово е освојувач на првиот Арена купот во Скопје. Тој беше прогласен за најдобар боксер на дебитанското издание на Меѓународниот бокс...

Канело распали по Головкин пред соочувањето: Пред камерите е пристоен, а подоцна зборува срања

Не недостигаше тензија. Синоќа се одржа прес-конференција по повод трилогијата меѓу Канело Алварез и Генади Головкин. Канело не го штедеше долгогодишниот ривал, а пред пресметката...

Џaрел Милер се врати со победа по падот на допинг тестот и три години...

Го надбоксира недорастнатиот противник противник. Поранешниот прв предизвикувач за светската титула која тогаш го држеше Ентони Џошуа, Џарел Милер, синоќа успешно се врати на боксот...

Нокаут од кој ретко се станува (ВИДЕО)

Полскиот боксер Артур Гроски вечерва доживеа брутален нокаут од својот сонародник Оскар Вирзејски. Дуелот меѓу двајцата до синоќа непоразени боксери заврши со нокаут во...

Достоен настап на Недановска и Реино на Европското првенство во Пореч

Македонските џудо репрезентативки Лилјана Недановска и Џенифер Реино го одработија настапот на Европското првенство за кадети во Пореч, Хравтска, но беа поразени. Џенифер Реино со...