27.8 C
Skopje
31/07/2021 | 10:38

Стивен Сигал доби руско државјанство потпишано од Путин

Претседателот на Русија, Владимир Путин потпиша указ со кој му се доделува руско државјанство на мајсторот на боречките вештини и холивудски актер  Стивен Сигал,...

Босанец скрши 111 цигли со глава за 35 секунди и го собори Гинисовиот рекорд

Таеквондо шампионот Керим Ахметспахиќ (16) од Босна и Херцеговина го собори светскиот рекорд по бројот на скршени цигли со глава. Медиуми од целиот свет ја...

Братот на Гокан Саки уапсен во Дубаи во меѓународна акција за криумчарење на дрога...

Братот Гокан Саки е уапсен во Дубаи во рамките на една од најголемите акции против организираниот криминал во историјата на Австралија. Според изјавата на Австралиската...

Смешната страна на боречките спортови!

Смешната страна на боречите вештини. Да, се случуваат и такви ситуации за да се покаже што се знае и умее во одредена вештина. Погледнете и...

Јапонија бара професионални нинџи за плата од 1.400 евра

Јапонија нуди добра плата за мистериозните и речиси невидливи борци кои ќе бидат ангажирани за месечна плата од 1.400 евра. Тие нема да мораат...

Русија пред суспензија од ВАДА и забрана за учество на Олимпијадата во Токио

Светската антидопинг агенција (ВАДА) соопшти дека Русија може да се соочи со исклучување од Олимписките игри во Токио 2020 година ако се потврди дека...

Ивандер Холифилд и Три Икс во „Куќата на славните“! (ВИДЕО)

Кечерот Три Икс и поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија, Ивандер Холифилд, беа примени во „Куќата на славните“. Церемонијата се одржа за...

Во борба и го соблече кимоното, а таа без градник…(ВИДЕО)

Сите ги сакаме најдобрите шеги, нели? Еве ви уште една таква. Како би реагирале ако мирно си вежбате во салата, а одеднаш против вас се...

Хрватска: Тренер од боречките спортови во притвор, затоа што пипкал девојчиња, најмладата имала 11...

Тренер во боречките спортови е во притвор во Хрватска, затоа што ги пипкал девојчињата. Најмладата имала 11 години, а најстарата 17, пишуваат хрватските медиуми. Обвинителството го...

2Cellos снимија спот за Eye Of The Tiger со момците од Тројан (ВИДЕО)

2Cellos објавија нов спот. Станува збор за песната „Очите на тигарот“/Eye Of The Tiger од Survivor, кој е поврзана со спортови кога беше тема на...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Камару Усман е подготвен да се бори со Канело Алварез

Актуелниот шампион во УФЦ во средна категорија, Камару Усман е толку сигурен во своите боксерски способности што е подготвен да се соочи во рингот...

Лук Кембел стави крај на кариерата на 33 години

Еден од големите херои на британскиот бокс - Лук Кембел ја заврши кариерата на само 33 години. Британецот кој го освои олимпиското злато во...

Чендлер и Гејџи договорија борба

Мајкл Чендлер и Џастин Гејџи се договорија за борба на УФЦ 268. Двајца од најдобрите борци во лесна категорија ќе влезат во кафезот на...

Патрицио Фреир го срамни со земјата Снуп Дог

Патрицио Фреир е лут на рап ѕвездата Снуп Дог. Снуп објави видео на социјалните мрежи во кое го поддржува Еј Џеј Меки. Викендов Фреир...

Масвидал го прашаа што би бил да не станеше ММА борец: Ќе бев во...

Хорхе Масвидал (35-15) загуби со нокаут во втората рунда на крајот на април против шампионот Камару Усман во меч за титулата во средна категорија...

Фонсека медалот им го посвети Пума и Адидас – не сакале да му бидат...

Португалскиот џудист, Жорже Фонсека, на Летните олимписки игри во Токио освои бронзен медал во категоријата до 100 килограми, и потоа привлече внимание со изјавата...

Русинот Башаев го совлада непоразениот легендарен Теди Ринер

Легендарниот Французун Теди Ринер, двојниот олимписки првак од Лондон 2012 и Рио 2016, кој тежи дури 37 златни медали од големите џудо натпреварувања доживеа...