21.8 C
Skopje
15/06/2021 | 16:05

Се појави ВИДЕО од инцидентот меѓу Жан Клод ван Дам и Гарбранд: Држи го...

Веста за инцидентот меѓу славниот актер Жан-Клод Ван Дам и поранешниот шампион во банатам  категорија на УФЦ Коди Гарбранд е стара. Меѓутоа, овие денови,...

Размислувањата на Брус Ли: Мухамед Али би ме убил во борба (ВИДЕО)

Брус Ли и Мухамед Али се најголемите икони во историјата на боречките вештини. „Малиот змеј“ умре во 1973 година, додека Али не напушти неодамна, во...

Томислав Спаховиќ го призна убиството

Томислав Спаховиќ потпишал спогодба за признавање на вината дека го извршил убиство над Амил Гец на 22 април оваа година, пишува Klix.ba Тоа го потврди...

Русите си направија терминатор и го крстија Федор (ВИДЕО)

Замислете ја следнава ситуација - вие сте руски пронаоѓачи кои одлучуваат дека ќе создадат робот што пука и личи на Робокап. Како ќе го...

Џепчија се обиде да ограби млада девојка, а што му се случи…(ВИДЕО)

Џепчиите се светски феномен и ги има насекаде. Сепак, понекогаш работите не завршуваат добро за безобразните крадци кои си го добиваат заслуженото. Таков е и...

Сталоне откри тајни од новиот филм за Роки

Американскиот боксер Роки Балбоа и Русинот Иван Драго повторно ќе ги вкрстат ракавиците  толкуван од во најновото продолжение од серијалот филмови Роки во кој...

Чак Норис доби споменик во Загреб (ФОТО)

Американски карате мајстор и актер, Чак Норис, доби споменик во Загреб. Споменикот беше откриен синоќа на полноќ со огномет и организирано славење на неговиот 78-ми...

Шабан Трстена и Фатон Салиху си ги одмерија силите (ФОТО)

Олимпискиот шампион Шабан Трстена и Фатон Салиху, носителот на бронзениот медал од ЕП во Битола 1997 година, денеска се пресметаа. Во центарот на Скопје имаа...

Боречките спортови и РК Вардар ги собраа наградите на Град Скопје (ФОТО)

Стојанче Стоилов ја доби наградата за најдобар спортист, веднаш по него е европскиот шампион Дејан Георгиевски, a Петар Заборски за најдобар млад спортист, додека...

МОК избира меѓу Тупурковски и Николовски

За половина час во хотелот Александар палас ќе се одржи изборно Собрание на Македонскиот олимписки комитет (МОК). На актуелниот претседател на МОК, Васил Тупурковски,...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...