20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:52

Емил Павлов најдобар спортист во Штип!

Најдобар сениор, воедно, и спортист на годината во Штип е каратистот Емил Павлов, кој минатата година стана европски шампион на Европското првенство во Тампере,...

Се појави ВИДЕО од инцидентот меѓу Жан Клод ван Дам и Гарбранд: Држи го...

Веста за инцидентот меѓу славниот актер Жан-Клод Ван Дам и поранешниот шампион во банатам  категорија на УФЦ Коди Гарбранд е стара. Меѓутоа, овие денови,...

Конечно: По 56 години и 200 филма, Џеки Чен доби Оскар (ФОТО/ВИДЕО)

Мајсторот на боречките вештини, Џеки Чен, конечно на свеченоста во саботата ја доби најпрестижната филмска награда почесниот Оскар за придонес во филмската уметност. Кога Џеки...

МОК: 45 спортисти на Европските игри, медали се очекуваат од каратистите и борачите!

Вкупно 45 спортисти ќе ја претставуваат Македонија на првите Европски игри што од 12 до 28 јуни ќе се одржат во Баку, Азербејџан. Македонскиот олимписки комитет (МОК), во соработка со националните спортски...

Бубевски, Божиновски и Најдовски во 10-те најуспешни спортисти на Битола за 2018-та, Филип Кузмановски...

Ракометарот на Еурофарм Работник, Филип Кузмановски,  е најдобриот спортист за 2018 година на Битола, за настапите на ЕП во Хрватска, се квалификува со Еурофарм...

Легендата Тоше Живков се врати и покажа дека е неприкосновен! (ФОТО)

Легендата се врати за да покаже кој е кој во македонскиот бодибилдинг – единствениот Тоше Живков. По долги години апстинирање од натпреварувањата Жиков синоќа учествуваше...

АМС и ЦЕМС потпишаа меморандум за развој на спортот

Денеска во просториите на Агенцијата за млади и спорт ЦЕМС потпиша меморандум за соработка со АМС. „Ќе ни причинува задоволство во иднина да бидеме дел...

Жан Клод ван Дам го шокираше светот: Станав муслиман поради…!

Како што пренесуваат медиумите Жан-Клод Камил Франсоа Ван Варенберг, попознат како Жан-Клод ван Дам преминал во ислам. Имено, на познатиот глумец му била понудена...

Рускиот крал на шлаканиците уште еднаш покажа колку е силен – го „заспа“ својот...

Рускиот крал на шлаканиците Васили Камотски повторно се најде во центарот на вниманието на светската јавност. Камотски е познат како шампион во натпреварите во шлаканици во...

Ронда Русеј влезе на Форбсовата листа Топ 10 најплатени спортистки, а Мејведер ги гази...

Форбс ja објави листа на десетте најплатени спортисти во 2015 година, меѓу кои се најде и шампионката во бантам категорија на УФЦ, Ронда Русеј.  Ронда...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...