20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:58

Дејан Георгиевски во спотот „Македонија на Европско“ со поддршка за фудбалската репрезентација (ВИДЕО)

Таеквондистот Дејан Георгиевски, кој обезбеди олимписка норма, учествува во новиот спот на ДНК „Македонија на Европско“ посветен на фудбласката репрезентација која во јуни ќе...

Куп на Македонија во бодибилдинг: Владе Станковски најдобар бодибилдер, Магнус најуспешен клуб (ФОТО)

Во организација на ББФФМ, вчера во спортската сала ‘ФОРЦА’ во Скопје се одржта традиционалниот натпревар во бодибилдинг и фитнес, „Куп на Македонија 2021“. Победници на...

Маја Бобан поразена од Ивана Јандриќ на ЕП во самбо

Маја Бобан (72 кг) загуби од освојувачката на златниот медал на Европските игри во 2015 година, Ивана Јандриќ од Србија на Европското првенство во...

Бобан Данов седми на Евопското првенство во самбо

Една победа и два порази на тешкашот Бобан Данов на Европското самбо првенство во Лимасол, Кипар, со што го освпои седмото место. Во првото коло...

Маја Бобан: Многу тешка конкуренција, бидејќи се споија две категории во една

Пред денешниот настап на Европското првенство во самбо во Лимасол, Кипар, нашата репрезентативка Маја Бобан со видување на конкуренцијата. „Сега е многу тешка конкуренцијата, бидејќи...

Данов: Со добар жреб и добар ден може да се очекува и медал

Иксусните Бобан Данов и Маја Бобан ја предводат македонската самбо репрезентација на Европското првенство за сениори и јуниори од 26 до 29 мај во...

25 медали за македонските таеквондисти на „Астерикс опен купот“ во Ниш

Македонските таеквондо клубови на 5. „Астерикс опен куп“ во ниш Србија, освоија вкупно 25 медали во А-класа. По клубови ситрибуцијата на медали е следната: Бутел -...

Кобра освои 5 медали на Астерикс купот во Ниш

На Меѓународниот таеквондо турние „Астерикс куп“ во Ниш, Србија, 6-мината натпреварувачите на Кобра освоија  5 медали - 2 златни , 1 сребрен и 2...

Бутел освои 16 медали на „Астерикс опен“ во Србија, Анамарија Георгиевска – борец на...

Таеквондо клубот Бутел освои 16 медали – 3 златни, 3 сребрени и 10 бронзени медали на Меѓународниот турнир „Астерикс опен 2021“ во Ниш-Србија. Анамарија Георгиевска...

Бобан Данов и Маја Бобан ја предводат самбо репрезентацијата на ЕП во Кипар

На Европското првенство во самбо за сениори и јуниори од 26 до 29 мај во Лимасол, Кипар, македонската репрезентација ќе ја предводат искусните сениори...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...