18 C
Skopje
06/05/2021 | 21:21

Вин Дизел се расфрла со тренинзи за стекнување борбено искуство

Секој знае дека Вин Дизел е опасен тип во филмовите, но малку луѓе знаат дека актерот навистина има вештини во боречките вештини. Дизел, заедно со...

Дарко Каевски се сретна хрватска делегација предводена од Јаница Костелиќ (ФОТО)

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, денеска во рамките на работната посета на Хрватска, оствари билатерална средба со хрватската владина делегација...

Кристијан Донев: На Светското првенство во Копер одам да бидам во најдобрите (ФОТО)

На 25 јуни во Копер, Словенија, се одржува Светското превнство во бодибилдинг и фитнес, а Кристијан Донев е еден од неколкуте репрезентативци што ќе...

Загреб домаќин на Европскиот клупски шампионат во таеквондо

Загреб е домаќин на Европскиот клупски шампионат во таеквондо, што ќе се одржи од 21 до 25 ноември во уникатниот амбиент на Кристалната сала...

Ексклузивна тројка!

Неверојатна тројка: Федор Емилијаненко, Владимир Путин и Жан-Клод ван Дам. Емилијаненко е еден од најдобрите борци што се појавил во ММА, а и неприкосновен во...

Аријана Селена повторно го краси Плејбој!

Сексипилната 29 годишна убавица повторно позираше пред фотоапаратите на најпопуларното машко списание. Сите знаеме дека канцелариската работа е нешто досадно. Но не и кога во...

Томас Бах: Нема откажување на Олимпијадата во Токио

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Томас Бах истакна дека е премногу рано да се одложат Олимписките игри во Токио, но сепак постојат неколку сценарија,...

Томас Бах категоричен: Олимпијадата не се одложува лесно

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет, Томас Бах, строго ги отфрли тврдењата дека МОК бил премногу неодлучен да ги одложи Олимпијадата во Токио поради пандемијата...

Наскоро Грин Хил ќе се продава во Македонија

Наскоро во Македонија ќе почне продажбата на спорстката опрема за сите боречки спортови Грин Хил. Проворен и докажан квалитет. Грин Хил лиценцирани производи од АИБА,...

Хет-трик на Емил Павлов спортист на годината во Штип, КБК Гладијатор со две признанија

Каратистот Емил Павлов направи хет-трик за спортист на годината на Штип. Тој на денешаната свеченост ја прими наградата најдобар спортист за 2016 година на...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Таеквондо репрезентативците заминаа во Софија по олимписка норма

Во Софија од 7 до 9 мај се одржуваат квалификации за Олимписките игри во Токио, а во секоја категорија само двајцата финалисти обезбедуваат олимписка...

Вердум и Фереира точни на мерењето за ПФЛ 3, Делија и Пајиќ ќе се...

Поминаа мерењето за ПФЛ 3 настанот што ќе се одржи за неколку часа во Њyџерси. Во главната борба ќе ги видиме легендата Фабрицио Вердум...

Прохаска се искачи на ранг-листата по победата над Рејес, а Ракиќ падна

Јиржи Прохаска направи феноменален скок на ранг-листата во полутешка категорија на УФЦ. Причината за ова е нокаутот што Чехот го забележа против Доминик Рејес...

Отпуштениот Санчез: Од УФЦ ќе се обидат да ме убијат!

Диего Санчез е загрижен за својот живот по конфликтот со УФЦ. Ветеранот беше отпуштен од организацијата. Сега, повеќе од сè, тој сака средба со Дана...

Јоана Јеџејчик со ужасна повреда на ногата (ФОТО)

Joана Јеџејчик, поранешната УФЦ шампионка, повеќе од една година е надвор од октагонот. Полската воинка е поразена во последните четири одбрани на титулата. Поради коронавирусот,...

Ковингтон се подигра со Мек Грегор: Тој е кловн

Шампионот во полусредна категорија на УФЦ Колби Ковингтон го нападна Конор Мек Грегор заради изјавите за шампионска борба. Ковингтон е главен предизвикувач за шамоинската титулат...

Марихуаната веќе не е забранета од Спортската комисија на Флорида

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт ја поддржува намерата да се олабават прописите за марихуана за спортистите во организацијата. Малку по малку, спортските комисии се...