9 C
Skopje
05/03/2021 | 10:44

УФЦ фајт најт 63: Мендес го совлада Ламас! (ВИДЕО)

ММА настанот УФЦ Фајт најт 63 се одржа вчера и како главен настан го вбројуваше дуелот во перо категорија меѓу Рикардо Ламас и Чед...

Лудило во Русија: Судиите „влечеле“ за домашните борци, па во кафезот станало пеколно! (ВИДЕО)

  Непријатни сцени доаѓаат од Русија, поточно во градот Ростов, каде што минатиот викенд се одржа настанот Про ФЦ 57. Како што е соопштено од...

Според букмејкерите: Гонзага е фаворит во мечот со Кро Кап!

Габриел Гонзага е фаворит во вториот меч против Мирко Филиповиќ . Само една недела пред овој историски реванш меч во Краков, Полска, „букмејкерите“ излегоа...

Олимпискиот шампион Александар Волков отвора клуб за ММА!

Олимпискиот шампион со Русија на Олимписките игри во Лондон 2012 година, Александар Волков, влегува во мешаните боречки вештини. Централниот блокер на „Зборнаја“ и Зенит...

Кога Федор беше крал: Фантастичен преглед на неговото владеење во Прајд! (ВИДЕО)

Tap.Nap.Snap го објави можеби најдоброто видео досега, кое го прикажува фантастичното владеење на Федор Емилијаненко во Прајд. Се разбира, ние ви го донесуваме до...

Објавени платите во WSOF: Опсегот од скромни 750 до пригодни 60.000 долари!

Опсегот на платите во третата најквалитетна светска промоција во ММА, WSOF, на нивниот 19-ти настан, што се одржа минатиот викенд, се движи од 750...

Мариуш Пудзиановски се среќава со Ролес Грејси на КСВ 31!

Борците во тешката категорија Мариуш Пудзиановски и Ролес Грејси ќе се сретнат на турнирот КСВ 31 во Полска. Извесниот, силеn спортист, Пудзиановски (8-3) ќе се...

„Максам фајт“ го загрозува приматот на каратето и џудото во Прилеп!

ММА или мешаните боречки вештини во светот се во полн замав а кај нас во зародиш, но пополека фаќаат чекор. Еден од тие клубови...

Ронда Русеј и вербално и физички ги скрши противниците на WrestleManija 31! (ВИДЕО)

Популраната Ронда Русеј е најуспешениот борец жена во историјата на ММА, снима акциски филмови , а неодамна беше рангирана на второто место на читателите...

Кутур: Сега е моментот да се направи сојуз на борците!

Некој борци poдолго време сметаат дека е потребно да се создаде „сојуз (синдикат) на борците“, но досега никој не се заземал сериозно за неговото...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Коди Гарбрант исфрлен од авион заради маска (ВИДЕО)

Поранешниот шампион во петел категорија на УФЦ, Коди Гарбрант, е исфрлен од авион на „Саутвест ерлајнс“. 29-годишниот Американец се пожалил дека бил симнат од...

Ентони Смит: Чимаев се чувтсвува лошо, затоа што беше убиец

Поранешниот предизвикувач за титулата во тешка категорија на УФЦ, Ентони Смит, се произнесе во врса со случувањата околу Хамзат Чимаев. Пред неколку дена, непоразениот...

Андерсон: Аманда Нунеш е добар чекан, но не е добар клин (ВИДЕО)

Меган Андерсон едвај чека да влезе во кафезот со Аманда Нунеш. Тие ќе се борат викендов во подглавната борба на УФЦ 259, што ќе...

Се соочија борците за УФЦ 259 (ВИДЕО)

Ѕвездите на УФЦ, кои ќе се борат викендов во Лас Вегас, застанаа лице в лице. Ова се случи на прес-конференцијата пред неколку часа. Викендов...

Хабиб тврди дека има покани од Милан и Ал Васал

Непоразениот шампион во лесна категорија УФЦ, Хабиб Нурмагомедов доби понуди од најголемите фудбалски тимови. „Орелот“ покажа видео во кое легендата на фудбалот Златан Ибрахимовиќ...

Кипар ќе биде домаќин на Европското првенство во самбо

Годинашново Европско првенство во машка и женска конкуренција во самбо ќе се одржи од 12 до 17 мај во Лимасол, Кипар. Извршниот комитет на Европската...

Шекил О’Нил леташе, но овој пат од рингот и кршеше столици (ВИДЕО)

Шекил О’Нил некогаш беше незапирлива сила под обрачите на НБА со своите 216 см висина и околу 145 кг. Вчера тој и покажа на публиката...