-2 C
Skopje
02/03/2021 | 05:04

Реваншот Усман-Масвидал е многу близу до договорање

Изгледа дека УФЦ ќе организира реванш меѓу борците од средна категорија Камару Усман и Хорхе Масвидал и покрај контроверзните сигнали минатата недела. https://twitter.com/GamebredFighter/status/1362915964287909890?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1362915964287909890%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcdn.embedly.com%2Fwidgets%2Fmedia.html%3Ftype%3Dtext2Fhtmlkey%3Dfd92ebbc52fc43fb98f69e50e7893c13schema%3Dtwitterurl%3Dhttps3A%2F%2Ftwitter.com%2Fgamebredfighter%2Fstatus%2F1362915964287909890image%3Dhttps3A%2F%2Fabs.twimg.com%2Ferrors%2Flogo46x38.png Масивдал пред неколку...

На српски ММА борец одморот на Младивите му се пртевори во кошмар

Душко Тодоровиќ, српски ММА борец и член на УФЦ, бил минатата недела на Малдивите. Кога тој и неговата девојка се подготвувале да се вратат...

Хабиб: Може да се борам, но сакам нешто интересно

Непоразениот шампион во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов постојано е во расчекор. 32-годишниот Дагестанец се повлече од ММА кон крајот на минатата година...

Убавица ќе дебитира во УФЦ (ФОТО)

Даниелa Волф ќе дебитира во најпознатиот ММА синџир во светот. Убавата Американка ќе се бори против Фелиција Спенсер на УФЦ Фајт најт 192, што...

Србинот Секулиќ се врати во УФЦ

Српскиот борец Стефан Секулиќ се врати во најпознатата ММА светска организација. Потсетуваме дека на крајот на 2018 година беше позитивен на допинг тестот на УСАДА...

Хабиб ги отпиша Мек Грегор и Фергусон

Хабиб Нурмагомедов не верува дека Конор Мек Грегор или Тони Фергусон некогаш повторно ќе станат фактор во УФЦ. Орелот сепак ја донесе својата конечна одлука...

Дерик Луис: Картис Блејдс беше ОК по нокаутот

Дерик Луис тврдеше дека ќе почека да заврши месецот на црната историја и само тогаш ќе започне да се потсмева на Кaртис Блејдс. Како и...

Поранешен борец на УФЦ е обвинет за педофилија

Поранешниот борец во тешка категорија на УФЦ, Тревис Фултон е обвинет за педофилија. 43-годишниот Американец поседувал детско порно, сексуално експлоатирал дете и добивал детско порно....

Френсис Нгану: Големите постигнувања не одат со зоната на комфорност

Предеизвикувачот за титулата на УФЦ во тешка категорија Френсис Нгану уште еднаш ги инспирираше навивачите со мудро размислување. 34-годишниот Камерунец зборуваше за големите достигнувања....

Хбаиб работи со Холивуд на филм и мечтае за Оскар

Шампионот во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов ги кажа своите планови за освојување на престижниот Оскар за најдобар документарен филм. Непоразениот Дагестанец откри...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Ленокс Луис е подготвен за реванш со Мајк Тајсон

Последниот апсолутен светски шампион во тешка категорија Ленокс Луис е подготвен за егзебициски реванш со Мајк Тајсон. „Ако навивачите се навистина заинтересирани за тоа, тогаш...

Не се прослави во УФЦ, ама украл 53 милиони фунти од банка!

Ли Мареј е уште еден талентиран борец кој не успеал да направи голема кариера во УФЦ, па поради тоа решил да стане криминалец и...

Розенструик им се извини на фановите (ВИДЕО)

Жаирзињо Розенструик е разочаран од самиот себе откако викендов загуби од Сирил Гане во главниот меч на УФЦ Вегас 20. Ниту еден од судиите не...

Масвидал сонува за меч со Канело (ВИДЕО)

Хорхе Масвидал го пофали Сoл Алварез - Канело по победата над Авни Јилдирим викендов и призна дека сонува еден ден да се соочи со...

Три злата и три бронзи за каратистите на Макпетрол на „Тузла опен“ (ФОТО)

Каратистите на Макпетрол освоија шест медали - 3 златни и 3 борнзени на Интернационалниот карате турнир „Тузла – опен“ во Босна и Херцеговина. Медалите...

Масовна тепачка и апсења на џудо турнир во Русија (ВИДЕО)

Турнир во џудо во рускиот град Каспијск заврши со масовна тепачка и апсења. Како што јави ТАСС, инцидентот се случил на џудо шампионатот на Федералниот...

Коста: Бев пијан на мечот со Адесања

Пауло Коста откри неосомнена причина што одигра клучна улога во поразот на неговиот најголем меч во ММА - оној за титулата во средна категорија...