35.8 C
Skopje
24/06/2021 | 13:53

52 годишниот режисер во кафез за да го спаси боречкиот клуб

Во 2012 година беше објавен филмот „Еве, доаѓа бум“ , на кој американскиот актер Кевин Џејмс, глуми професор, кој почнува да се бори во...

УФЦ ја освојува Русија

Во изминатите години УФЦ агресивно ги прошири своите бизниси и влезе во нови земји, како Јапонија, дел од Европа, Бразил. Во моментов, се уште...

Нели е ова најсекси УФЦ борецот? (ВИДЕО)

По своето деби во УФЦ, Пејџ Ван Зант ќе биде тешко да излезе од фокусот на медиумите и навивачите на боречки спортови. По појавувањето...

Џонсон: Густафсон е ѕвер!

Ентони Џонсон знае дека следниот меч што ќе го има во октагонот на УФЦ, воопшто нема да биде лесен. Џонсон на 24 јануари 2015...

50 годишните душеци не им ја уриваат волјата за успех (ВИДЕО)

Тренираат на душеци стари преку 30 години, а некои и по 50 години. Киријата ја плаќаат од џеб. На членовите не се наплаќа членарина,...

Нокаут ала Усеин Болт! (ВИДЕО)

ММА борец Нико Гласпер покажа дека атлетиката е незаменлив дел од мешаните боречки вештини, откако, слично на Усеин Болт, целото растојание во ќелијата го...

Слушнете ги стиховите на Еминем посветени на Ронда Русеј! (ВИДЕО)

  Славниот рапер Еминем го издаде својот нов албум Shady XV. Тоа во светот на боречкките вештини само по себе не е премногу интересно, ако во...

Белфорт: Без ТРТ терапијата е прекрасно!

Витор Беллфорт е симбол на ТРТ терапијата, но откако веќе не можеше да ја користи, познатиот бразилски УФЦ-овец не се жали премногу. Во интервју...

Видете го интернет хитот што ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

На интернет се појави видео од ММА кое многумина ги насмеа до солзи. Станува збор за борбата на Ахмад Хамер и Ибрахим ел Савја...

УФЦ фајт најт 57: Свенсон поразен од Куб

ММА трката УФЦ фајт најт 57 се одржа во Остин, Тексас, a главен настан беше мечот меѓу Френки Едгар и Куб Свенсон. Свенсон се надеваше...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Крис Вајдман: Има опасност од ампутирање на ногата

Поранешниот шампион во средна категорија Крис Вајдман изјави дека се уште постои веројатност да ја изгуби ногата. Во април 37-годишниот Американец ја скрши ногата...

Бадр Хари се повреди и пропадна Глори 78

Легендата на кик-боксот Бадр Хари го повреди носот, што го исфрла од претстојната борба. Тој требаше да се бори со Аркадиуш Вжосек на Глори...

Ентони Џошуа: Вајлдер не е дел од боксерската елита

Светскиот шампион во тешка категорија ИБФ, ВБО и ВБА, Ентони Џошуа, го предупреди поранешниот шампион на ВБЦ, Дионтеј Вајлдер, да биде внимателен во говорот. Само...

Го одложија мечот Нгану-Дреик Луис

Битката за титулата во тешка категорија меѓу актуелниот шампион на УФЦ, Фрeнсис Нгану и предизвикувачот за појасот Дерик Луис, ќе се одржи најмалку месец...

Џозеф Паркер му помага на Фјури во подготовките за Вајлдер

Светскиот шампион во тешка категорија на ВБЦ, Тајсон Фјури ги искористи услугите на еден од поранешните врвни боксери во тешка категорија. 32-годишниот Британец е на...

Државно првенство во карате: Олимпик спорт, Макпетрол, Ф. Гичин, Штип, Гладијатор, Кеикс со најмногу...

Изминатиов викенд се одржа Државното првенство за кадети, јуниори и У-21 во Скопје кое беше изборно за Европското првенство во Финска, што ќе се...

Џошуа откри кога може да има меч со Фјури (ВИДЕО)

Ентони Џошуа, кој е светски шампион на ВБА (Супер), ВБО, ИБФ и ИБО во тешка категорија, изјави дека судир со Тајсон Фјури треба да...