20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 15:02

Дана Вајт: Хабиб останува шампион (ВИДЕО)

УФЦ шампионот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов нема да го изгуби појасот, вели претседателот на УФЦ, Дана Вајт. Непоразениот Русин го надмудри Конор Мек Грегор...

Карваљо со хај кик го нокаутира Манхоеф (ВИДЕО)

Откако во првата борба ја одбрани титулата против Мелвин Манхоеф со поделена одлука на судиите, Рафаел Карваљо во реваншот ги отстрани сите сомнежи. 30-годишниот Бразилец...

Дана Вајт: Хабиб и Сент Пјер немаат интерес за борба

Дана Вајт стави крај на сагата меѓу Хабиб Нурмагомедов и Жорж Сент Пјер. Во последните неколку години гласините за битка меѓу нив не престануваа...

Кадиров го брани и го фали Емилијаненко

Александар Емиланенко доби сериозни критики од сонародниците во Русија, кои не можат да му ги простат грешките...

Дана Вајт: Џон Џонс е најголем во историјата на УФЦ (ВИДЕО)

Дана Вајт повторно зборуваше љубезно за Џон Џонс. Во интервју за ТМЗ, претседателот на УФЦ рече дека Џон Џонс е најголемиот во историјата на...

Конор Мек Грегор посака ММА борба со Теншин Насукава во Токио

Поранешниот шампион во две категории на УФЦ, Конор Мек Грегор сака исто како Флојд Мејведер да се прошета до Јапонија и да собере 9...

Рајан Бадер: Да го победиш Федор во финалето на турнирот е како сценарио од...

Рајан Бадер ќе го направи последниот четвртфинален меч на турнирот на Белатор, кога во мај ќе се сретне со Мухамед Ло. Се разбира, себе...

Хабиб го продолжи договорот со Абдел Азиз за уште 5 години

Хабиб Нурмагомедов одлучи да го обнови својот договор со Абделазиз и така Али ќе го претставува...

Хабиб: Подготвен сум за војна!

Хабиб Нурмагомедов рече дека е „подготвен за војна“ и продолжува да се подготвува за борбата во лесна категорија, каде што ќе ја брани титулата...

Златен медал за Воденски во Германија

Кистијан Воденски на четвртото Меѓународно Првенство на Германија денес го освои златниот медал во шуто граплинг за деца. Годинава Кистијан не знае за пораз во...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...