20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 15:04

Лоренцо Ферита предвидува дека Мек Грегор може да зарботи 100 милиони долари

„Можам да те направам богат. Ќе променам твојот живот. Моментот кога ќе потпишеш дека ќе се бориш со мене ќе се претвори во празник...

Биспинг: Моментално тежам 103,5 килограми (ВИДЕО)

УФЦ шампионот во средна категорија, Мајкл Бисинг, отприлика за околу два и пол месеци по втор пат ќе го брани појасот. Од другата страна...

Миочиќ: Нгану нема да биде шампион додека сум во ММА

Стипе Миочиќ не е подготвен да се раздели од титулата. 38-годишниот шампион влегува во кафезот викендов за да го одбрани тронот во тешка категорија....

Ник Дијаз гостуваше кај Снуп Дог (ВИДЕО)

Снуп Дог одамна не е само рапер. 45-годишниот музичар и бизнисмен има и серија на ГГН/GGN на својот Дабл Г њус нетворк уште од 2011...

Хабиб Нурмагомедов ќе заработи четири пати повеќе од Тони Фергусон

Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон ќе се борат на 7 април во Бруклин за титулата во лесна категорија. Оваа битка ќе го одреди неоспорниот...

Ентони Џонсон со нокаут до нова борба за титулата, Ротвел го совлада Барнет, пораз...

ММА настанот УФЦ на ФОКС 18 се одржи денеска во Њу Џерси. Главниот меч на вечерта беше средбата меѓу Рајан Бадер и Ентони Џонсон...

Дарко Стошиќ против „Африканскиот Дивјак“

Дарко Стошиќ (13-2, 1-1 УФЦ) го дозна името за третата борба во најсилната ММА промоција во светот.

Тај Туиваса пие пиво од чевел по победата во Вегас

УФЦ борецот во тешка категорија, Таи Туиваса со стил ја прослави победата. 28-годишниот борец од Австралија успеа да се справи со Хари Хансејкер и...

Поранешниот првак му врати на Фергусон, одговорот на Хабиб изненади многумина

Тони Фергусон (25-5) се враќа во октагонот на 15 мај. Ел Кукуј на УФЦ 262 ќе се бори против Бенеил Дариуш (20-4-1). Тоа ќе...

УФЦ одреди нов главен меч за настанот на 20 јануари

Борбата меѓу Хамзат Чимаев и Леон Едвардс ќе се одржи, но во подоцнежна фаза. Ова го изјави претседателката на УФЦ, Дана Вајт, кој е решена...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...