15.8 C
Skopje
14/06/2021 | 23:22

Хендерсон го совлада Тач во една фантастична борба!

Бенсон Хендерсон успешно дебитираше во велтер категорија, но до победата дојде на потежок начин. Брендон Тач неколку пати  го „имаше“, но Бендо покажа срце...

Шлеменко жестоко го нокаутираше Манхоеф на Белатор 133! (ВИДЕО)

Поранешниот шампион во средната категорија на Белатор, Александер Шлеменко, се врати со атрактивна победа над Мелвин Манхоеф во главниот меч на ММА настанот Белатор...

Андерсон Силва и втор пат позитивен на допинг тестот!

Сите оние кои се надеваа дека позитивниот допинг тест на Андерсон Силва беше грешка, ќе останат разочарани. Изгледа „Спајдерот“ дал и втор позитивен допинг...

ФФЦ борците Пешиќ и Звер: Во Македонија има талентирани момци и девојки!

ФФЦ (FFC) борецот, Драган „Little Wonder“ Пешиќ и добитник на третиот ФФЦ фјучерс, Стефан Звер, на 8 февруари одржаа ММА семинар во Прилеп. Локалниот...

Ронда Русеј најпосле покажа (скоро) се! (ФОТО)

Ронда Русеј, шампион на УФЦ во бантам  категорија, успешна кариера градаи и надвор од октагонот. Во прилог на својата актерска кариера, таа позираше во...

УФЦ му ја блокира исплатата на 6 милиони долари на Андерсон Силва!

Ден за ден, Андерсон Силва се повеќе ги чувствува последиците од падот на допинг- тест во пресрет на натпреварот со Ник Дијаз. Освен без...

Зонен и Силва на средба со управителите на ВВЕ!

Изгледа дека повеќекратниот претендент за титулата на УФЦ, Каел Зонен и поранешниот шампион на Прајд, Вондерлеј Силва, ќе се состанат со гувернерите за борење...

Шокантен одговор на Ронда за секс пред натпревар! (ВИДЕО)

Често пати врвните спортисти се тестираат на режимот на секс пред важните натпревари. Од Ронда Русеј е со репутација како една од најатрактивните борци,...

Силва позитивен на допинг тестот, Диаз на марихуана!

Наследството на поранешниот шампион во средна категорија на УФЦ, Андерсон Силва беше брутално нарушено. Атлетски комисија на Невада откри дека во крвта на Силва...

Успешно враќање на Андерсон Силва на УФЦ 183 (ВИДЕО)

Пред неколку часа заврши еден од најочекуваните настани за оваа година, УФЦ 183. Турнирот се очекуваше со големо нестрапление од огромен број на фанови,...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...

Димевски: По од два олимписки циклуса, имаме двајца спортисти со олимписка норма

Претседателот на Олимпискиот комитет, Даниел Димевски изрази задоволство од фактот што по 13 години, Македонија ќе оди на Олимпијада со двајца спортисти кои имаат...

Каратистката Моника Стефановска најатрактивна на трибините во Букурешт (ФОТО)

Македонската каратистка, Моника Стефановска е голем поддржувач на националните репрезентации и важи за една од најубавите спортистки, а тоа не остана незабалежано на „Националната...

Тројца борачи се надеваат на репасаж на ЕП во Самоков, откако загубија во првите...

Тројцата наши борачи кои настапија денеска на Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, се поразени. Сепак, сите тројца имаат шанса за репасаж, бидејќи нивните...

Фјури: Вајлдер знае дека не може да ме победи

Тајсон Фјури, кој е актуелен светски шампион во тешка категорија на ВБЦ, покажа сигурност и доверба во победата на третиот меч со Дионтеј Вајлдер. „Се...