26 C
Skopje
06/05/2021 | 20:17

Емилианенко го искритикува Поветкин

Легендата на мешаните боречки вештини (ММА), Фјодор Емилианенко, го критикуваше Александар Поветкин за неговиот став против Владимир Кличко. Рускиот боксер загуби на поени на крајот...

Про: Нема да разменувам удари со Шогун

Борец во полутешка категорија на УФЦ, Овинс Ст. Про ги сподели неговите чувства пред дуелот со Маурицио „Шогун Руа“ во УФЦ Фајт најт 56...

Ортиз: Бонар е срам за овој спорт

Двајца учесници во салата на славните на УФЦ ќе се соочат еден против друг на Белатор 131 на 15 ноември. Тито Ортиз против Стефан...

Силва: Дана Вајт не третира како робови

Вондерлеј Силва доби доживотна забрана да учествува на ММА натпревари, откако избега од допинг тест на Спортската комисија на Невада. Бразилецот се уште има обврзувачки...

Марк Хунт избувна по критиките на интернет

Еве една насока за сите фанови на ММА, кои сакаат да му дадат совет на кандидатот за титулата во тешката категроија во УФЦ. Немојте. Покрај успешната...

Незгоден нокаут во грлото (ВИДЕО)

АЏ Вилијамс, познат и како „Блек Дајнамајт“ борбата со Шејн Џонсон ја загуби дисквалификација, како дел од TUff - N- Nuff Festibrawl 6. Вилијамс...

Алварез: Поразот Кероне многу ме збесна

Откако долго време имаше проблеми со Белатор, Еди Алварез се откачи од организацијата и направи своето деби во UFC против Доналд Кероне. Сепак, поранешниот...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Таеквондо репрезентативците заминаа во Софија по олимписка норма

Во Софија од 7 до 9 мај се одржуваат квалификации за Олимписките игри во Токио, а во секоја категорија само двајцата финалисти обезбедуваат олимписка...

Вердум и Фереира точни на мерењето за ПФЛ 3, Делија и Пајиќ ќе се...

Поминаа мерењето за ПФЛ 3 настанот што ќе се одржи за неколку часа во Њyџерси. Во главната борба ќе ги видиме легендата Фабрицио Вердум...

Прохаска се искачи на ранг-листата по победата над Рејес, а Ракиќ падна

Јиржи Прохаска направи феноменален скок на ранг-листата во полутешка категорија на УФЦ. Причината за ова е нокаутот што Чехот го забележа против Доминик Рејес...

Отпуштениот Санчез: Од УФЦ ќе се обидат да ме убијат!

Диего Санчез е загрижен за својот живот по конфликтот со УФЦ. Ветеранот беше отпуштен од организацијата. Сега, повеќе од сè, тој сака средба со Дана...

Јоана Јеџејчик со ужасна повреда на ногата (ФОТО)

Joана Јеџејчик, поранешната УФЦ шампионка, повеќе од една година е надвор од октагонот. Полската воинка е поразена во последните четири одбрани на титулата. Поради коронавирусот,...

Ковингтон се подигра со Мек Грегор: Тој е кловн

Шампионот во полусредна категорија на УФЦ Колби Ковингтон го нападна Конор Мек Грегор заради изјавите за шампионска борба. Ковингтон е главен предизвикувач за шамоинската титулат...

Марихуаната веќе не е забранета од Спортската комисија на Флорида

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт ја поддржува намерата да се олабават прописите за марихуана за спортистите во организацијата. Малку по малку, спортските комисии се...