20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 15:21

Белатор 134: Лиам Мек Џери е новиот шампион во полутешка категорија! (ВИДЕО)

ММА настанот Белатор 134 се одржа денеска и вклучуваше меч во полутешка категорија меѓу шампионот Емануел Њутон и Лиам Мек Џери.  По оваа средба, организацијата...

Ронда Русеј и Аријана Селена повторно ги разгореа страстите! (ВИДЕО)

Минатата година овие две дами разменија по неколку „ниски удари“, кога способностите на Селен и на Ким Кардашијан беа ставени на услуга на помладите...

Емилијаненко останува цврст на својата одлука: Не им се враќам на борбите!

Федор не се бори од 2012 и нема намера да се врати на професионалните борби.  Емилијаненко во моментов престојува во Њујорк, каде што работи на...

Емилијаненко му одговори на Роган: Секогаш бев чист, допингуваниот Силва е капка во ММА!

Коментаторот на УФЦ, Џо Роган, изјави дека постои голема можност дека и Федор Емилајненко користел стероиди. „Последниот император“ во моментов престојува во САД, каде...

Џош Неер претепа човек што го предизвикувал преку интернет! (ВИДЕО)

МMA ветеранot, Џош Неер, ги полни насловните страници на боречките портали, откако тој објави видео во кое победи-претепа човек кој, наводно, постојано преку интернет...

Кро Кап и Гонзага го имаа првото соочување!

Мирко Филиповиќ и Габриел Гонзага на 11 април ќе се борат на УФЦ Фајт најт 64, кој ќе се одржи во Краков, Полска ,...

Ронда Русеј и Кет Цингано денес тренираа (ВИДЕО)

Шампионката на УФЦ, Ронда Русеј, ќе ја брани титулата против Кет Цингано на УФЦ 184 на 28 февруари во Лос Анџелес. И двете натпреварувачка немаат...

Русеј и Цингано негативни на изненадувачкиот допинг тест!

Со наближувањето на мечот за титулата во бантам категорија меѓу Ронда Русеј и Кет Цингано на УФЦ 184, двете натпреварувачки беа предмет на изненадувачки...

Тревис Браун ќе се сретне со Андреј Арловски на УФЦ 187

Борците во тешката категорија на УФЦ, Тревис Браун и Андреј Арловски ќе се сретнат на УФЦ 187 на 23 мај.  Браун кој го загуби предизвикувачкото...

УФЦ потврди: Миочиќ против Хант на 10 мај!

Тешкашите Марк Хант и Стипе Миочиќ ќе се соочат на УФЦ најт 65 на 10 мај во Австралија. Иако имаше неизвесност околу овој меч, веќе...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...