20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:38

Мет Браун бара пет години суспензија за допингуваните борци!

УФЦ му објави војна на допингот, повеќе изненадувачки тестови и строги казни. Според Мет Барун, работите треба уште повеќе да се затегнат и казната, за...

Федор: ММА не е за жени, тоа е машки спорт! (ВИДЕО)

Еден од најголемите МMА борци на сите времиња, Федор Емилијаненко, веќе во неколку варати изјави дека не е поборник женскиот ММА спорт, а деновиве...

Емилијаненко летово доаѓа во Будва!

Црногорската публика во средината на летото, поточно во јули, ќе има прилика да ги запознае најголемите имиња во ММА светот. Всушност, еден од најпопуларните...

Ронда на новинар му скрши четири ребра! (ВИДЕО)

Шампионката во бантам категорија на УФЦ, Ронда Русеј, со џудо потег му скрши четири ребра на водителот на веб емисија, кој на Ронда и...

Навистина е „Ѕвер“: Спаховиќ се пофали со импресивната физичка форма!

Нешто повеќе од една недела не дели од ФФЦ во Сараево, која со нетрпение ја очекуваат љубителите на слободните борби во Босна и Херцеговина,...

Веласкез – Вердум на 13 јуни! (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во тешка категорија, Каин Веласкез (САД) на 13 јуни ќе се бори со привремениот шампион Фабрисио Вердум (Бразил). Нивниот натпревар ќе биде...

Холм во ТОП 10, Андерсон Силва падна за три места

По секој настан УФЦ ja објавува најновата листа на најдобрите борци po категории, така беше по УФЦ 184, што се одржа минатиот викенд во...

Џонс: Имам умешност да го победам Веласкез!

Џон Џонс се уште нема против кого да се бори во полутешка категорија, но тоа не му пречи да зборува за прогресија во тешка...

Вајт не знае што да прави со Русеј-време е да се бори со мажите!

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт, буквално не знае што да прави со шампионката во средна категроия, Ронда Русеј, откако таа ја забележа победа за...

Неверојатната Ронда за 13 секунди ја одбрани шампионската титула!

Фантастична, неверојатна, огромна, брилијантнa и постојат уште голем број на епитети за да се опише Ронда Русе, која за само 13 секунди надминаа уште...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...