4 C
Skopje
27/02/2021 | 02:23

УФЦ 180 урива рекорди во Мексико

180 УФЦ настан, што се одржа во саботата во„Арена Мексико“ во Мексико Сити го урна рекордот по бројот на посетители во оваа арена со...

Бруталната Смит (Вознемирувачко ВИДЕО)

На УФЦ 180 во Мексико Сити денеска имаше и непријатни моменти на мечот во женска конкуренција меѓу Џесика Ај и Лесли Смит, откако Смит...

Вердум го нокаутираше Хант и стана привремен првак на УФЦ

ММА трката за УФЦ 180 се одржа денеска во Мексико Сити, Мексико, и вклучуваше дуел за титулата во тешката категорија меѓуФабрицио Вердум и Марк...

Отворен тренинг на борците пред Белатор 131(ВИДЕО)

ММА трката за Белатор 131 ќе се одржи овој викенд, а вчера се одржаа отворените тренинзи на дел од натпреварувачите за медиумите, меѓу нив...

Мечот меѓу Кро Кап и Ишии под знак прашалник

Најдобриот хрватски борец на сите времиња, Мирко Филиповиќ , познат и како Кро Кап, на 31 декември треба да го брани појасот во јапонската...

УФЦ 180: Вердум и Хант лудуваа со НБА ѕвездите (ВИДЕО)

Во втората епизода на UFC 180- вградени- може да се види како борците го трошат своето време во Мексико Сити пред судирот за УФЦ...

Вердум се враќа по 4 години: Вака го совлада Емилианенко во 2010 година

Фабрицио Вердум во саботата ќе имаат можност да стане (привремен) шампион на УФЦ во тешка категорија. Почетокот на неговиот подем се случи во јуни...

Ронда Русеј ги „исплука“ ринг-девојките на УФЦ

Шампионот на УФЦ, Ронда Русеј, неодамна гостуваше на американската радио станица „Tap out radio“, каде што поштено ги „исплува“ ринг девојките на УФЦ, кои...

Погледнете совршен спининг бек фист во ВММА! (ВИДЕО)

Во Канзас Сити беше одржан Блек аут фајтинг шампионатот 26, а го одблежа Џесика Миделтон со својата изведба и нокаутот. Миделтон со спининг бекфист удар...

Ужасна трагедија: Загина големиот ММА шампион! (ВИДЕО)

Руската ММА организација М-1, во неделата на својата фејсбук страница објави трагичната вест. Поранешниот шампион на оваа организација Гурам Гугенишвили загинал во сообраќајна несреќа...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...