Кро Кап влезе меѓу ТОП 15 УФЦ тешкашите!

  По секој настан УФЦ ја објавува најновата листа на борците по категории. Така беше и по УФЦ Фајт најт, која се одржа во Краков, Полска. Мирко Филиповиќ го совлада Габриел Гонзага во третата рунда, а таа победа го рангираше меѓу...

Андерсон Силва сака да учествува на Олимписките игри 2016 во Рио!

Бразилецот Андерсон Силва сериозно размислува дали да земе учество на Олимпијадата во 2016 година во Рио де Жанеиро. Поранешниот шампион на УФЦ во средна категорија е носител на мајсторски појас (црн) 5 дан во таеквондо. Тој веќе испрати официјално писмо...

Филиповиќ: Победата е посветена на „експертите“ што ме пензионираа!

„Ова ми е најдрагата победа, затоа што се вратив во УФЦ и целата кариера ја ставив на коцка. Замислете што ќе беше ако изгубев, затоа бев премногу претпазлив. Победата ја посветувам на сите „експерти“ кои ме пензионираа и кои...

Кро Кап-Гонзага преку статистика!

FightMetric.com го објави статистички податоци за еден од најочекуваните возвратни мечеви во историјата на ММА. Гонзага и во првата и втората рунда упати многу повеќе удари од неговиот противник, но, и покрај тоа, Кро Кап славеше. Филиповиќ во саботата мирно...

Филиповиќ му го смени личниот опис на Гонзага!(ВИДЕО)

Голем број исеченици на лицето како и итна посета на болницата поради сомневање на потрес на мозокот, се последиците со кои се соочи бразилскиот ултимејт-фајтер, Габриел Гонзага, по синоќешната борба против Мирко Филиповиќ, која заврши со сигурна победа на...

Крваво-слатка одмазада на Кро кап против Гонзага! (ВИДЕО)

Хрват Мирко Филиповиќ му се одмазди на Габриел Гонзага за поразот кој му го нанесе пред осум години и кој воедно се смета за најтешкиот пораз во кариерата на најпознатиот кик-боксер и ММА борец на Балканот на синоќешниот спектакал...

Гонзага: Мирко сака докаже нешто што не треба да се докажува! (ВИДЕО)

Габриел Гонзага се осврна на победата во 2007 година над Кро Кап. „Нападна“ свесен дека ниту тој, ниту Мирко не се истите борци како пред осум години и верува дека Филиповиќ нема да ја направи истата грешка, поради која...

Кро Кап: Треба да се забранат лактите во партер, бидејќи и вака ММА е...

Мирко Филиповиќ во сабота, 11 април, се враќа во октагонот на УФЦ. Во Краков, Полска, го очекува реваншот со Габриел Гонзага, а во пресрет на средбата даде интервју Телеграф на англиски јазик. Враќањето на Кро Кап во УФЦ предизвика голем...

Жена му го скрши носот на маж во аматерско ММА! (ВИДЕО)

Во Бразил, на 28 март се одржа аматерски егзебициски меч на кој во кафезот се најдоа клупски играчи. Станува збор за борба меѓу маж и жена, која се случи во организација на Еволушн СФ. Лариса Шредер останала без противник на...

Андерсон Силва го шокираше светот, заминува од ММА?!

Долгогодишниот шампион во средна категорија на УФЦ, Андерсон Силва, пушти двосмислена порака на својот Инстаграм профил, а која ги вознемири неговите приврзаници, кои се прашуваат дали „The Spider“ го навестува своето повлекување од натпреварите.  Еве што напишал Бразилецот.  „Големината не доаѓа...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

ВБЦ: Вајлдер заслужува меч со Фјури

Развојот на сагата околу можниот трет меч меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер може да добие уште еден неочекуван пресврт. Организацијата за чиј појас веќе...

Бронзениот од ЕП Ардијан Аземи на прием во Агенцијата за млади и спорт

Ардијан Аземи, освојувачот на бронзен медал на Европското првенство во бокс за младинци, кое минатата недела се одржа во Будва денес беше примен во...

Рејчел Остович: Не сум бремена и немам Ковид-19

Натпреварувачката во мува категорија на УФЦ, Рејчел Остович изјави дека не е бремена и дека не била позитивна на Ковид-19. 29-годишната Американка се подготвува...

АЦА 114: Џонсон го нокаутира Омиеланчук за 69 секунди Омиеланчук (ВИДЕО)

АЦА 114 се одржа во Полска, а главната борба за титулата во тешка категорија меѓу Даниел Омиеланчук и Тони Џонсон заврши во првата рунда...

ММА шампион донираше милион долари за храна на сиромашните во време на Ковид-19

Шампионот во лесна категорија во ПФЛ, Емилијано Сорди ја донираше наградата од еден милион долари, освоена на турнирот во организацијата пред една година. Тој...