Ова се петте најдобри нокаути на Мајкал Биспинг! (ВИДЕО)

Иако е најпознат по својот „долг јазик“, најдобриот британски ММА борец, Мајкл Биспинг е познат и по своите боречки квалитети. Како најава на неговата саботна борба против Даловеј, УФЦ објави еден видео запис со негови пет најдобри нокаути. Во својата богата...

НЕВЕРОЈАТНО: Монах од Шао Лин и по вакви удари не падна! (ВИДЕО)

  Шаолин Монахот во ултимејт фајт борба прима класични нокаут удари и како ништо да не било продолжува со борбата! https://youtu.be/aGZ8qgooYrQ

Алистер Оверим го направи невозможното: Му се јави на Жуниор дош Сантош!

Алистер Оверим го направи тоа што малкумина можеа да и да го poмислат- го телефонски го повика Жуниор дош Сантош!  Холандскиот тешкаш во интервју за ABS – CBNNews објасни зошто го сака „Циганот“.  „Лично, ако можам да бидам искрен, го сакам...

Рокхолд прв предизвикувач, Ван Зант влезе во Топ 10!

По одржавувањето на УФЦ он ФОКС 15 минатиот викенд, најсилната светска ММА промоција ја објави најновата листа на најдобрите борци во сите категории.  Лук Рокхолд со победа над Лиото Мачида се искачи на првото место на предизвикувачи во средна категорија,...

Борец со Даунов синдром со прекин го совлада Нејт Квари и го освои светскиот...

Пет години откако ja заврши ММА кариерата, поранешниот УФЦ борец Нејт Квари се врати на ММА борбите, но подобар од него беше новиот светски шампион во тешка категорија, Џејк „Д Снјек“ Бекман.  Приредбата на која се одржаа оваа ММА борба...

Дана Вајт: Секој борец од УФЦ може да го победи Флојд Мејведер! (ВИДЕО)

Шефот на најпопуларниот ММА синџир на планетата УФЦ, Дана Вајт, изјави дека секој негов борец е способен да ја победи суперѕвездата на професионалниот бокс Флојд Мејведер.  Шефот на организацијата изгледа како да е загрижен, бидејќи конкурентскиот спорт повторно почна да...

Рокхолд буквално го уништи Мачида! (ВИДЕО)

Лука Рокхолд го потврди својот исклучителен квалитет и покажа дека имал причина да ја бара борбата за титулата. Во точно две и пол рунди, буквално го уништи Лиото Мачида и на крајот го победи со давење. Очекувано победа дојде...

ФФЦ 18 ММА: Покрајац се врати од пропаста, Пејиќ и Максимовиќ нерешено со одлука...

Игор Покрајац го прослави својот деби настап во организација на ФФЦ, но тоа не беше лесно, бидејќи по половина минута беше сериозно разнишан. Но, тој закрепна и ја сврате борбата во своја корист. Најинтересна ситуација беше видена во борбата...

Вердум: Повредата на Веласкез е дел од неговата стратегија!

Шампионот во тешка категорија на УФЦ, Каин Велсакез и Фабрицио ќе се сретнат за да ја унифицираат титулата. Двајцата требаше да се борат на УФЦ 180, но Веласкез отпадна од мечот поради повреда на ногата. Иако Мексиканецот се оперираше, Вердум...

Мачида: Рокхолд ќе излезе погрозен по двобојот!

Поранешниот шампион во полутешката категорија и актуелен борец во средна, Лиото Мачида, сака сите да знааат дека тој е убеден во победата со Лук Рокхолд овој викенд .  Во последното интервју за бразилскиот сајт Combate, Мачида изјави дека Рокхолд ќе...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Мајк Тајсон и Рој Џонс викендов ќе заработат милиони

Легендите на боксот Мајк Тајсон и Рој Џонс викендов ќе заработат добро од нивниот езебициски меч. Тајсон и Џонс се две од најзначајните имиња во...

Познати противниците на македонските боксери на ЕП за кадети, на Арсовски му треба победа...

Македонските репрезентативци ги добија противниците на Европското кадетско првенство за боксери во Софија, Бугарија, кое почнува утре и ќе трае до 2 декември. На Петар...

Варадинова и Илиоски на кик бокс спектаклот „Куп на нациите“

Викторија Варадинова и Бобан Илиоски на 5 декмври треба да настапат кик бокс спектаклот „Куп на нациите“ во Нови Сад, Србија, во К1, по...

Пориер: Не бркам одмазда во реваншот со Конор

Дастин Пориер го разграничува вториот меч против Конор Мек Грегор од нивната прва пресметка. Тие ќе се борта во јануари, откако во 2014 година Ирецот...

Садулаев: 2020 година продолжува да ме зачудува (ФОТО)

Абдулрашид Садулаев е изненаден од одлуката да се замени Светското првенство во борење со Светски куп поради растечката пандемија на коронавирусот која се рашири...