Каел Сонен до Силва: Направи еден чекор назад и види ја големата слика

Поранешниот борец на УФЦ во средната и полутешка категорија, Каел Сонен даде неколку совети на Вондерлеи Силва, кој е падна во немилост на ММА организацијата, а со месеци се расфрла со критики.  Според Сонен, Бразилецот не добива некои значајни совети...

Вудли: Бесен сум поради насилството во мојот град! (ВИДЕО)

Американскиот град Фергусон последните неколку дена беше една од главните вести во светските медиуми откако бел полицаец застрела црна тинејџер. Се се претвори во големи немири, кои секојдневно ги полнеа вестите ширум светот. Во Фергусон израснал и УФЦ борецот велтер...

Потврдено: Кро Кап против Ишии!

Сепак, Сатоши Ишии! Очигледно, Кро Кап во старата година ќе се бори против јапонскиот џудист во Токио и ќе се обиде да го одбрани појасот што го освои против истиот противник. По многу шпекулации дали Ишии, поради повреда ќе биде...

52 годишниот режисер во кафез за да го спаси боречкиот клуб

Во 2012 година беше објавен филмот „Еве, доаѓа бум“ , на кој американскиот актер Кевин Џејмс, глуми професор, кој почнува да се бори во слободни борби, за да собере пари за училиштната програма и на тој начин ја спаси...

УФЦ ја освојува Русија

Во изминатите години УФЦ агресивно ги прошири своите бизниси и влезе во нови земји, како Јапонија, дел од Европа, Бразил. Во моментов, се уште не е освоен еден од најголемите пазари, но, се работи на тоа. Наскоро се очекува...

Нели е ова најсекси УФЦ борецот? (ВИДЕО)

По своето деби во УФЦ, Пејџ Ван Зант ќе биде тешко да излезе од фокусот на медиумите и навивачите на боречки спортови. По појавувањето на мерењето и претставувањето за мечот, повеќето од нив се согласија дека тоа е најзгодната...

Џонсон: Густафсон е ѕвер!

Ентони Џонсон знае дека следниот меч што ќе го има во октагонот на УФЦ, воопшто нема да биде лесен. Џонсон на 24 јануари 2015 година ќе се со Александар Густафсон во Теле 2 Арената во Стохолм, Шведска. За Џонсон ова...

50 годишните душеци не им ја уриваат волјата за успех (ВИДЕО)

Тренираат на душеци стари преку 30 години, а некои и по 50 години. Киријата ја плаќаат од џеб. На членовите не се наплаќа членарина, а им се дава опрема за користење. Тоа не им смета да учат од најдобрите...

Нокаут ала Усеин Болт! (ВИДЕО)

ММА борец Нико Гласпер покажа дека атлетиката е незаменлив дел од мешаните боречки вештини, откако, слично на Усеин Болт, целото растојание во ќелијата го помина за неколку секунди и го нокаутира потивникот Томи Стер.  Мечот заврши за само 20 секунди. http://youtu.be/MZW-T0yIOxI

Слушнете ги стиховите на Еминем посветени на Ронда Русеј! (ВИДЕО)

  Славниот рапер Еминем го издаде својот нов албум Shady XV. Тоа во светот на боречкките вештини само по себе не е премногу интересно, ако во една песна не се спомнува шампионката на УФЦ, Ронда Русеј. Ова ее уште еден доказ...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Брутално убиен поранешен ММА борец (ВИДЕО)

Во безумен напад во кафе бар поради кавга за земјиште брутално бил изрешетан поранешниот ММА борец од Дагестан, Шамил Абдулмуслимов. Вооружените напаѓачи влегле во...

Васо Бакочевиќ со нокаут до деби победа во „бокс со голи раце“: Заеби ММА,...

Васо Бакочевиќ од Полска се враќа со атрактивна победа. Популарниот „Психопат“ го нокаутира Полјакот Дариуш Руткиевич во втората рунда од своето деби во „бокс...

Скандал на мерењето на Хабиб? Се случи голема, можеби10-тина милиони скапа грешка (ВИДЕО)

Многумина се оние на кои нешто им беше сомнително при официјалното мерење за УФЦ 254, а славниот нутриционист Мајк Долче е еден од оние...

Боксер се борел 5 рунди со скршена вилица (ВИДЕО)

Австралиски боксер издржа 5 рунди во рингот со брутална повреда. Бенџамин Хусеин ги шокираше навивачите и професионалците ширум светот откако остана со скршена вилица на...

Леон Едвардс и Хамзат Чимаев се договорија за борба

Леон Едвардс е бесен бидејќи пред неколку дена беше исфрлен од ранг-листата на УФЦ. Причината беше што Леон не се бореше година ипол и...