Порно ѕвездата Џена Џејмисон: Опседната сум од Конор Мек Грегор ! (ВИДЕО)

Ако не знаете која е Џена Џејмсон ... едноставно немојте да се лажете, бидејќи тоа е грев! „Шампионка“ е во дисциплината „најпознати актерки во филмовите за возрасни“ и не е за потценување во никој случај.  Џена имаше долгогодишна врска со...

Алистер Оверем: Го претепав Кро Кап, затоа не сака реванш! (ВИДЕО)

Борецот во тешка категорија на УФЦ, Алистер Оверем, неодамна го коментираше евентуалниот реванш меѓу него и Мирко Филиповиќ. Оверим изјави дека се сомнева оти „Кро Кап“ наскоро би сакал да излезе против него.  „Всушност, се сомневам, бидејќи тој има лоши спомени...

Резултати од Метаморис 6

Оваа сабота се одржа шестиот настан во граплинг трката Метаморис. Во главната средба на вечерта еден против друг застанаа Џош Барнет и Рајрон Грејси. Грејси во оваа битка влезе во последен момент, откако одлучи да го замени повредениот Роберто...

Стипе Миочиќ го демолираше Марк Хант!

  Стипе Миочиќ ноќва (сабота спрема недела) во австралиската Аделаида стигна до најголемата победа во кариерата. Америкаснко-хравтскиот тешкаш во „главниот настан“ на УФЦ Фајт најт 65 буквално го демолираше до непрепознавање на легендарниот Марк Хант. Судијатa го прекина мрцварењето по...

Кајл Нок се потсети на времето на „Ловци на крокодили“! (ВИДЕО)

Австралискиот борец во УФЦ, Кајл Нок, во раните денови од својата кариера бил телохранител, но и пријател на Стив Ирвин, познат како „Ловец на крокодили“. Во прилог, УФЦ ТВ потсети на тоа време .  Еден од најдобрите австралиска ММА борци,...

„Миочиќ има една цел-да стане УФЦ шампион“!

„Работевме на некои работи, а тој ме научи многу. Се на се беше одлично искуство, голем две одлични недели. Не би го сменил тоа за ништо на светот и дефинитивно се враќам многу за повторно да тренирам со Мирко“,...

Ронда Русеј е најдоминантен спортист-ги згази Меси, Роналдо, Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

УФЦ шампионот во бантам категорија, Американката Ронда Русеј е најдоминатниот спортист во светот, покажуваат резултатите на истражувањето спроведено од Business Insider. Таа досега имала 11 борби во кариерата, а само во еден случај нејзината противничка успеала да дојде до втората...

Потсетете се на величенствената трилогија меѓу Каин Веласкез и Жуниор дош Сантош! (ВИДЕО)

  Ретко сме гледале таков судир на гиганти, поделен во една голема трилогиј,а како што е онаа меѓу Каин Веласкез и Жуниор дош Сантош. И едниот и другиот борец еден на друг го нанесоа единстевниот пораз во кариерата. Прв падна Каин,...

Крис Вајдман положи за црн појас во џиу џицу!

Фактот дека Крис Вајдман не само што победи, туку и ја одбрани титулата во средна категорија без црн појас, е импресивен . Изгледа неговата борба во стоечки став е доволно добра за да се справи со борци со црни појаси...

Конор Мек Грегор стана заштитно лице на Монстер

Додека останатите борци во УФЦ со трепет ги очекуваат резултатите од договорот за спонзорство на организацијата со Рибок, Конор Мек Грегор продолжува да привлекува нови спонзори за себе.  Борецот објави дека потпишал договор со фирмата за енергетски пијалоци Монстер. „Работам само...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Мајк Тајсон и Рој Џонс викендов ќе заработат милиони

Легендите на боксот Мајк Тајсон и Рој Џонс викендов ќе заработат добро од нивниот езебициски меч. Тајсон и Џонс се две од најзначајните имиња во...

Познати противниците на македонските боксери на ЕП за кадети, на Арсовски му треба победа...

Македонските репрезентативци ги добија противниците на Европското кадетско првенство за боксери во Софија, Бугарија, кое почнува утре и ќе трае до 2 декември. На Петар...

Варадинова и Илиоски на кик бокс спектаклот „Куп на нациите“

Викторија Варадинова и Бобан Илиоски на 5 декмври треба да настапат кик бокс спектаклот „Куп на нациите“ во Нови Сад, Србија, во К1, по...

Пориер: Не бркам одмазда во реваншот со Конор

Дастин Пориер го разграничува вториот меч против Конор Мек Грегор од нивната прва пресметка. Тие ќе се борта во јануари, откако во 2014 година Ирецот...

Садулаев: 2020 година продолжува да ме зачудува (ФОТО)

Абдулрашид Садулаев е изненаден од одлуката да се замени Светското првенство во борење со Светски куп поради растечката пандемија на коронавирусот која се рашири...