Лоулер: Сакам да излезам без модринка

УФЦ 181, кој ќе се одржи ноќта во сабота спрема недела на 7 декември, го носи возвратниот натпревар во борбата за титулата во полусредна категорија меѓу Џони Хендрикс и Роби Лоулер.  Во својот прв натпревар, кој се одржа во март...

УФЦ и Рибок потпишаа договор, борците добиваат униформи!

Она, за што долго време се зборуваше, сега доби и официјална потврда. УФЦ потпиша договор со спортскиот бренд Рибок, што може значително да влијае на идните односи на многу спонзори и борци.  УФЦ и Рибок објавија дека потпишале шестгодишен договор...

Видете го спектакуларниот нокаут со хај кик! (ВИДЕО)

Главниот град на Јордан, Аман, беше домаќин на настанот „Пустинска сила“ на кој беше виден уште еден во низата спектакуларни нокаути. Аман беше жариштето на мечот меѓу Мунира Лазеза и Анаса Сираја. Овој вториот беше испратен на спиење по фантастичниот...

Конор Мек Грегор: Бројките навистина не лажат!

УФЦ навивачите и претставниците на медиумите во неодамнешната дебата околу тоа кој треба да биде следен противник Хозе Алдо во борбата за титулата во перо категорија. Се разбира, тоа се борци од самиот врв на оваа поделба има и...

Каел Сонен до Силва: Направи еден чекор назад и види ја големата слика

Поранешниот борец на УФЦ во средната и полутешка категорија, Каел Сонен даде неколку совети на Вондерлеи Силва, кој е падна во немилост на ММА организацијата, а со месеци се расфрла со критики.  Според Сонен, Бразилецот не добива некои значајни совети...

Вудли: Бесен сум поради насилството во мојот град! (ВИДЕО)

Американскиот град Фергусон последните неколку дена беше една од главните вести во светските медиуми откако бел полицаец застрела црна тинејџер. Се се претвори во големи немири, кои секојдневно ги полнеа вестите ширум светот. Во Фергусон израснал и УФЦ борецот велтер...

Потврдено: Кро Кап против Ишии!

Сепак, Сатоши Ишии! Очигледно, Кро Кап во старата година ќе се бори против јапонскиот џудист во Токио и ќе се обиде да го одбрани појасот што го освои против истиот противник. По многу шпекулации дали Ишии, поради повреда ќе биде...

52 годишниот режисер во кафез за да го спаси боречкиот клуб

Во 2012 година беше објавен филмот „Еве, доаѓа бум“ , на кој американскиот актер Кевин Џејмс, глуми професор, кој почнува да се бори во слободни борби, за да собере пари за училиштната програма и на тој начин ја спаси...

УФЦ ја освојува Русија

Во изминатите години УФЦ агресивно ги прошири своите бизниси и влезе во нови земји, како Јапонија, дел од Европа, Бразил. Во моментов, се уште не е освоен еден од најголемите пазари, но, се работи на тоа. Наскоро се очекува...

Нели е ова најсекси УФЦ борецот? (ВИДЕО)

По своето деби во УФЦ, Пејџ Ван Зант ќе биде тешко да излезе од фокусот на медиумите и навивачите на боречки спортови. По појавувањето на мерењето и претставувањето за мечот, повеќето од нив се согласија дека тоа е најзгодната...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Наташа Стефановска по три одлагања го зададе решавачкиот удар, кажа ДА… (ФОТО)

Наташа Стефановска го здададе финалниот карате удар против пливач – го кажа судбоносното ДА. Нашата трофејна каратистка денеска го кажа судбоносното „да“ на Горан Стаменов...

Мечот за одбрана на светската титула на Даниел Стефановски презакажан за декември

Борбата на Даниел Стефановски за одбрана на светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип е презакажана за декември. Како што не извести...

Погледнете како помина соочувањето меѓу Миочиќ и Кормиер (ВИДЕО)

Помалку од два дена нè одвојуваат од една од најважните борби во тешка категорија во историјата на УФЦ. Во раните утрински часови во недела е...

Ломаченко се одрече од дел од хонорарот за да договори голем меч за обединување...

Од денес, љубителите на боксот може да очекуваат уште една голема борба. Конечно, постигнат е договор за голем меч во лесна категорија меѓу двајца феноменални...

Миочиќ: Викендов ќе одредиме кој е најголем во тешка категорија

Шампионот во тешка категорија Стипе Миочиќ не планира да се раздели со титулата. Викендов Миочиќ ќе се бори со Даниел Кормиер во главната борба на...