20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:58

Хабиб бесен како рис на одлуката на Вајт да се бори со Конор: Јас...

Фановите на боречките спортови останаа шокирани со одлуката Дана Вајт да му даде реванш шанса на Конор...

Фирас Захаби: Рори Мекдоналд може да го нокуатира Федор Емилијаненко

Кога Рори Мекдоналд се подготвуваше за Даглас Лима, тој изрази желба да учествува на турнирот на Белатор во тешка категорија. На турнирот учествуваат е...

Документарен филм: Кимбо Слајс – Единствен (ВИДЕО)

Кимбо Слајс почина во јуни 2016 година на 42 години. Веста ги погоди многумина...

Мек Грегор: Не смеам да тргнам по патот на борец кој има сè и...

Конор Мек Грегор се огласи откако во јаноста протече неговиот последен скандал. Поранешниот првак...

Мек Грегор демонстрира фасцинантна техника

Конор Мек Грегор се врати во октагонот со фантастична победа над Доналд Каубој, но како и сите останати, сега е приморан да ја одржува...

Харитонов откри скандалозна случка со Александар Емилијаненко

Рускиот ММА борец, Сергеј Харитонов откри скандалозен инцидент со неговиот сонародник и колега Александар Емелијаненко.

Познат кувар и фрли ракавица на Хабиб и Конор Мек Грегор (ВИДЕО)

Нусрет Гокче, која е попознат на социјалните мрежи како „Солт бах“ сака да се испроба во боречките...

Даглас Лима против Гегард Мусаси за титулата на Белатор

По титулата полусредна категорија на Даглас Лима оди на пголемо достигнувања. Претседателот на Белатор,...

Чарлс Оливеира го предизвика Хабиб за титулата

Чарлс Оливеира не губеше време и веднаш го предизвика Хабиб Нурмагомедов, откако непоразениот шампион го пофали. Дана Вајт откри дека го запознала Нурмагомедов, кој...

Кертис Блејдс верува дека ќе го заврши Волков

Кертис Блејдс се соочува со Александар Волков на 20 јуни на УФЦ институтот во Вегас. Тие ќе се борат во главната борба на вечерта...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...