21.8 C
Skopje
15/06/2021 | 15:40

Официјално Гамро-Стивенс на УФЦ Фајт најт 191

Борбата во лесна категорија меѓу Метју Гамро и Џереми Стивенс е официјализирана. Тие ќе се борат на УФЦ Фајт најт 191 на 17 јули. Стивенс...

Пауло Коста: Нема да се борам одека не ми платат

Пауло Коста е решен да не се бори во УФЦ сè додека не му се покачи платата. 30-годишниот Бразилец требаше да се бори со...

Магомедов ја заложува титулата во АЦА

Муслиман Магомедов, кој нема пораз во професионалниот кафез, ќе се соочи со Евгени Егембердиев на настанот АЦА 126 на 16 јули во Сочи, Русија....

Усман повторно ќе се бори со Ковингтон

Шампионот во тешка категорија на УФЦ, Камару Усман веќе знае со кого ќе треба да се бори следната борба. Јаху спорт ја пренесе изјавата на...

Адесања: Ја добив психолошката борба

Актуелниот шампион на УФЦ во средна категорија Израел Адесања, кој се скара со Марвин Ветори на прес-конференцијата, е уверен дека веќе извојувал психолошка победа...

Дарко Стошиќ го нокаутира Михал Кита во првата рунда (ВИДЕО)

Дарко Стошиќ (15-4) стигна до убедлива победа во својот втор настап за КСВ на КСВ 61 во Гдањск,  a веројатно обезбеди борба со шампионот...

Ветори 500 грама потежок од Адесања, Нејт Дијаз за 200 грама полесен од Едврадс...

Сега е официјално дека Израел Адесања (20-1) и Марвин Ветори (17-3-1) ќе се борат за титулата на УФЦ во средна категорија. Шампионот и италијанскиот...

Дана Вајт: Камару Усман е број 1 во светот

Дана Вајт објави дека Камару Усман е број 1 во светот на МMA. Претседателот на УФЦ изјави дека „Нигерискиот кошмар“ ќе се бори во...

Трајковски и Стефаноски одат на победи пред домашната публика!

Велешаните Дејан Трајковски и Дејан Стефаноски во сабота ќе настапат пред нивните сограѓани на големиот ММА настан „Фајт најт чемпион 3 Велес“, а мотивиот...

Дана Вајт: Тоа што го прави Чимаев е фасцинантно

Дана Вајт не обрнува внимание на критичарите кои не се согласуваат со фактот дека таа организирала две борби за Хамзат Чимаев. Непоразениот Чеченец успеа...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...