20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:08

Дејан Стефаноски на ММА настан во Базел: Максимилјан го чека пекол!

Дејан Стефаноски во сабота (1 октомври) настапува на ММА настанот на СММАЦ 4 (SMMAC 4) „Тејковер“ во Базел, Швајцарија, против Французинот Максимилијан Шлатер, во...

Нејт Дијаз пушеше џоинт на отворен тренинг (ВИДЕО)

Нејт Дијаз повторно покажа колку е ексцентричен и самобендисан. За време на отворениот тренинг пред фановите и...

Милан Кубин дебитираше во ММА со победа со нокаут (ВИДЕО)

Милан Кубин дебитираше во ММА со победа. Кубин синоќа во Ден Хаг во...

Се појави видео со секс содржина на Ренди Котур, ама сам

Се чини дека ММА навистина стана многу комерцијален спорт. И како и секој комерцијален спорт, има ѕвезди кои се вклучени во скандалозни ситуации -...

Џинот и убавицата на УФЦ!

Џинот и убавицата. Ова е интересна фотографија на шампионката на УФЦ, Ронда Русеј и еден од најславните НБА кошаркари Шекил О’Нил.

УФЦ 257 ja доби најдобрата можна најава: Хабиб не го отпишал враќањето, сака да...

Дури и по саботното (денешно) обраќање на Дане Вајт не можеме со сигурност да кажеме дали Хабиб Нурмагомедов ќе се врати или не во...

Што правиме погрешно? Френсис Нгану е шокиран од хонорарот на Логан Пол

Шампионот во тешка категорија на УФЦ, Фрeнсис Нгану изјави дека Логан Пол заработил неверојатни 20 милиони долари од борбата со ветеранот во боксот Флојд...

Хавиер Мендез: Хабиб ќе го згази Конор во втора битка

Долгогодишниот тренер на Хабиб Нурмагомедов, Хавиер Мендез, верува дека неговиот борец ќе го уништи Конор Мек Грегор во втора борба. Минатиот викенд видовме враќање на...

Хабиб: Луѓето се будат, а Конор Мек Грегор легнува да спие

Хабиб Нурмагомедов не е подготвен да престане да се потсмева на Конор Мек Грегор. Минатиот викенд во Абу Даби видовме како Дастин Порие го...

Мек Грегор со патерици излезе од соблекувалната (ВИДЕО)

Конор Мек Грегор утринава беше поразен во главната борба на УФЦ 257 од Џастин Пориер. Ирецот беше нокаутиран во втората рунда. Очигледно е дека заработи...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...

Димевски: По од два олимписки циклуса, имаме двајца спортисти со олимписка норма

Претседателот на Олимпискиот комитет, Даниел Димевски изрази задоволство од фактот што по 13 години, Македонија ќе оди на Олимпијада со двајца спортисти кои имаат...