15.8 C
Skopje
14/06/2021 | 23:58

Официјално Гамро-Стивенс на УФЦ Фајт најт 191

Борбата во лесна категорија меѓу Метју Гамро и Џереми Стивенс е официјализирана. Тие ќе се борат на УФЦ Фајт најт 191 на 17 јули. Стивенс...

Што правиме погрешно? Френсис Нгану е шокиран од хонорарот на Логан Пол

Шампионот во тешка категорија на УФЦ, Фрeнсис Нгану изјави дека Логан Пол заработил неверојатни 20 милиони долари од борбата со ветеранот во боксот Флојд...

Душко Тодоровиќ ја изгуби и втората борба во УФЦ, Тибура и Розенструик славеа со...

Душко Тодоровиќ (10-2) ја загуби втората борба по ред во УФЦ. Српскиот борец беше поразен со едногласна одлука на судиите од Бразилецот Грегори Родригез...

Розенструик го нокаутира Сакаи во првата рунда

Жаирзињо Розенструик го совлада Аугусто Сакаи со прекин во првата рунда од тешкашката пресметка на УФЦ Фајт најт89 во УФЦ институтот во Лас Вегас....

Дарко Стошиќ го нокаутира Михал Кита во првата рунда (ВИДЕО)

Дарко Стошиќ (15-4) стигна до убедлива победа во својот втор настап за КСВ на КСВ 61 во Гдањск,  a веројатно обезбеди борба со шампионот...

Сите борци го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт 189 (ВИДЕО)

Се одржа мерењето пред УФЦ Фајт најт 189 што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе го гледаме...

Дана Вајт: Камару Усман е број 1 во светот

Дана Вајт објави дека Камару Усман е број 1 во светот на МMA. Претседателот на УФЦ изјави дека „Нигерискиот кошмар“ ќе се бори во...

Магомедов ја заложува титулата во АЦА

Муслиман Магомедов, кој нема пораз во професионалниот кафез, ќе се соочи со Евгени Егембердиев на настанот АЦА 126 на 16 јули во Сочи, Русија....

Јан Блахович ќе оди на нокаут против Гловер Тешеира

Јан Блахович планира да бара нокаут во борбата со Гловер Тешеира. Тие ќе се борат на УФЦ 266 кој е закажан за почетокот на...

Хабиб во акција: Сега го „поткачи“ славниот Роналдо (ВИДЕО)

Пензионираниот шампион во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов е голем љубител на фудбалот и редовно ја игра оваа игра со своите пријатели. 32-годишниот борец се пензионираше претходно...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...

Димевски: По од два олимписки циклуса, имаме двајца спортисти со олимписка норма

Претседателот на Олимпискиот комитет, Даниел Димевски изрази задоволство од фактот што по 13 години, Македонија ќе оди на Олимпијада со двајца спортисти кои имаат...

Каратистката Моника Стефановска најатрактивна на трибините во Букурешт (ФОТО)

Македонската каратистка, Моника Стефановска е голем поддржувач на националните репрезентации и важи за една од најубавите спортистки, а тоа не остана незабалежано на „Националната...

Тројца борачи се надеваат на репасаж на ЕП во Самоков, откако загубија во првите...

Тројцата наши борачи кои настапија денеска на Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, се поразени. Сепак, сите тројца имаат шанса за репасаж, бидејќи нивните...