15.8 C
Skopje
14/06/2021 | 23:32

Пауло Коста: Нема да се борам одека не ми платат

Пауло Коста е решен да не се бори во УФЦ сè додека не му се покачи платата. 30-годишниот Бразилец требаше да се бори со...

Клариса Шилдс дебитираше со нокаут во ММА (ВИДЕО)

Повеќекратната светска шампионка во три категории и двократната носителка на олимписки златен медал - Клариса Шилдс, ја импресионираше ММА заедницата, победувајќи во дебито во...

Се подготвува Волкановски – Ортега за септември

Шампионот во лесна категорија на УФЦ, Александар Воклановски наесен ќе ја брани титулата против Брајан Ортега. Ова го изјави претседателот на организацијата Дана Вајт, а...

Нгану посака пари како блогерот Пол, а Вајт му одговори

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт одговори на прашањето на шампионот во тешка категорија на УФЦ, Фрeнсис Нгану, кој праша што треба да стори за...

Го овековечија Жорж Сент Пјер со споменик

Двократниот шампион на УФЦ, Жорж Сент Пјер, доби големо признание. Легендата на ММА е овековечена на статуа во неговиот роден град Сент Исидор, Канада. Таа...

Федор Емилијаненко може да се повлече по само уште една борба

Големата легенда на ММА, Фeдор Емелијаненко може да се повлече по уште една борба под закрила на Белатор. 44-годишниот Русин откри дека Скот Кокер...

Пронајдено тело на ММА борец в река

Полицијата во Северна Дакота пронашла тело на човек во Црвената река (Ред ривер), а подоцна се испоставило дека станува збор за популарниот ММА борец...

Дана Вајт е оптимист за враќањето на Ник Дијаз

Враќањето на Ник Дијаз во УФЦ октагонот изгледа се поверојатно. До овој заклучок дојде претседателот на организацијата Дана Вајт, која само пред неколку месеци не...

Чимаев: Го сакам овој спорт (ФОТО)

Хамзат Чимаев продолжува да се подготвува за враќањето во октагонот. Ѕвездата во подем на УФЦ, која тренира во градот Гудермес, Чеченија, под водство на...

Александар Шлеменко почнува со своја ММА организација

Руската ММА легенда, Александар Шлеменко, започна своја организација за ММА. 37-годишниот ветеран го започнува Шлеменко фајтинг чемпионшип (СФЦ) и веќе го закажа првиот настан. Првиот...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...

Димевски: По од два олимписки циклуса, имаме двајца спортисти со олимписка норма

Претседателот на Олимпискиот комитет, Даниел Димевски изрази задоволство од фактот што по 13 години, Македонија ќе оди на Олимпијада со двајца спортисти кои имаат...

Каратистката Моника Стефановска најатрактивна на трибините во Букурешт (ФОТО)

Македонската каратистка, Моника Стефановска е голем поддржувач на националните репрезентации и важи за една од најубавите спортистки, а тоа не остана незабалежано на „Националната...

Тројца борачи се надеваат на репасаж на ЕП во Самоков, откако загубија во првите...

Тројцата наши борачи кои настапија денеска на Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, се поразени. Сепак, сите тројца имаат шанса за репасаж, бидејќи нивните...