Салата на Кро Кап пак е во погон, се собра страшна екипа на чело...

Салата на Кро Кап повторно е во функција, а Александар Ракиќ не ја пропушти можноста да тренира со легендата. Александар Ракиќ ги премести своите подготовки за борбата против Ентони Смит во Загреб. И додека поголемиот дел од времето го поминува...

Ја нокаутира противничката, изгра секси танц, доби критики! (ВИДЕО)

Популарната ММА-натпреварувачка, Валери Луреда стана хит на социјалните мрежи со победата против Тара Граф по техничкиот нокаут на Белатор 243 во петокот. Валери се погрижи сите да зборуваат со неа, така што ги почести гледачите на борбата со „жежок“ танц. Луреда...

Нгану: На следната средба ќе ја освојам титулата

Френсис Нгану верува дека ќе ја освои титулата во тешка категорија на неговиот следен меч. За една недела „Предаторот“ ќе го дознае името на ривалот. Шампионот во тешка категорија Стипе Миочиќ ќе ја брани титулата против поранешниот шампион Даниел Кормиер....

Кормиер: Го победувам Миочиќ и станувам најголем во историјата (ВИДЕО)

Даниел Кормиер верува дека ќе стане најголемиот борец во историјата на тешка категорија на УФЦ, доколку го победи Стипе Миочиќ. Тие ќе се борат за една недела во Вегас во главната борба на УФЦ 252. Борбата ќе биде последна во...

Конор Мек Грегор ќе се жени со Ди Девлин

Големата ѕвезда на боречките вештини Конор Мек Грегор ќе се жени со неговата долгогодишна девојка Ди Девлин. Пред неколку часа, Мек Грегор рече дека тој и предложил на мајката на негвоите деца и двајцата конечно ќе стапат во брак. „Озлогласениот“ е...

Дерик Луис го нокаутира Олејник и влезе во историјата (ВИДЕО)

Поранешниот предизвикувач за титулата во тешка категорија Дерик Луис го нокаутира Алексеј Олејник во главната борба на УФЦ на Вегас 6, што заврши во раните утрински чаосви во Лас Вегас. Нивниот меч заврши 21 секунда по почетокот на втората рунда....

Крис Вајдман го совлада Омари Ахмедов со одлука на судиите

Поранешниот шампион во средна категорија, Крис Вајдман, со едногласна одлука на судиите (29-27, 29-27, 29-28) го победи  Омари Ахмедов на УФЦ Фајт најт 174 во Лас Вегас. Во првата рунда Крис успеа да ја наметне својата тактика со скратување на...

Објавен е плакатот за Тајсон – Џонс

Мајк Тајсон го објави официјалниот полакат за егзибицискиот меч со Рој Џонс следниот месец. Двете легенди ќе се соочат во осум рунди, при што Мајк ќе ги донира сите приноси во добротворни цели. Веќе знаеме дека нема да има судии,...

Мајкл Чендлер за две минути го нокаутира Бенсон Хендерсон (ВИДЕО)

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер, забележа импресивна победа. Тој го предводеше Белатор 243 во Конектикат во реванш средбата против поранешниот шампион на УФЦ, Бенсон Хендерсон. Пред неколку години се бореа за титулата на Белатор, при што...

Дерик Луис се исплука во храната на Олејник пред мечот (ВИДЕО)

Поранешниот предизвикувач за титулата во тешка категорија Дерик Луис направи валкан трик на Алексеј Олејник пред нивната борба. Овој викенд ќе се борат во главната борба на УФЦ Вегас 6, што ќе се одржи во Институтот на УФЦ во...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Тајрон Вудли ќе бори со Колби Ковингтон на УФЦ 253

Поранешниот неoспорен шампион во лесна категорија Тајрон Вудли конечно ќе се сретне со неговиот жесток непријател Колби Ковингтон. Ќе се борат на УФЦ 253 на...

Мајк Тајсон: Одлагањето е за повеќе луѓе да го видат мечот со Рој Џонс

Мајк Тајсон за официјалното преместување намечот со Рој Џонс од 12 септември на 28 ноември вели дека тоа е шанса неговиот камбек да го...

Кутелба позитивен на Ковид-19, по втор пат откажан мечот со Анкалаев

Борецот во полутешка категорија на УФЦ, Јон Кутелаба, е позитивен на коронавирус и отпадна од реваншот со Магомед Анкалаев на УФЦ 252. Според менаџерот на...

Гејџи ќе прави „зона на смртта“ на средбата со Хабиб

Џастин Гејџи е свесен дека мора да направи хаос за да го победи Хабиб Нурмагомедов. На 24 октомври ќе се соочат на УФЦ 254 за...

Миочиќ: Ќе биде страшна борба! Ќе победам!

Актуелниот шампион во тешка категорија на УФЦ, Стипе Миочиќ, ја коментираше трилогијата со Даниел Кормиер, што треба да заврши на 16 август на УФЦ...