Менаџерот на Леснар потврди: Брок сака да се врати во УФЦ!

Поранешниот шампион во тешка категорија Брок Леснар  се враќа во УФЦ. Ова го потврди неговиот менаџер Пол Хејман во едно неодамнешно интервју. „Јас не мислам дека тоа повеќе е тајна- Брок сака да се врати во октагонот. Тој сака да се...

Ронда Русеј: Имам потреба од реванш меч со Холм!

На крајот на кариштата Ронда Русеј излезе од скривалиште. Мораме да признаеме дека веќе изгледа целосно обновена. Конечно, ронда беше излезена надвор нејзиниот дом. Во краткото интервју кое го даде, таа вели дека има желба да ја победи Холи Холм...

Погледнете го недозволениот удар со колено на Мек Грегор и кој му зборува на...

Конор Мек Грегор направи сé во борбата со Хабиб за да го победи, но не успеа. Дури се послужи со серија од недозволени работи, а интересно е тоа што Херб Дин дури не му одзеде поени, а за дисквалификација...

Федор за пропаднатата борба: Не сакав друг противник!

Федор Емелианенко во последен момент остана без настап на Белатор откако Мет Митрион се повлече поради здравствени проблеми. Белатор се обиде да најде замена за бившиот УФЦ борец, но само неколку часа до борбата беше прекраток рок. Повеќе американски портали објавија дека во игра...

Татко му на Мек Грегор: Конор ќе му го разбие черепот на Хабиб (ВИДЕО)

Таткото на Конор Мек Грегор, Тони, даде брутално предвидување за најочекуваниот ММА меч на планетата. Таткото предвидува убедлива победа за неговиот син против Хабиб Нурмагомедов на 6 октомври. https://twitter.com/IrishTimes/status/1021376908032761857?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1021376908032761857&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D747360 „Апсолутно увеерн сум дека Конор ќе го нокаутира во првата рунда“, смета...

Ливерпулци сакаат ММА пресметка на „Енфилд“: Дарен Тил го предизвика Конор Мек Грегор

Предизвик на навивачи на Ливерпул на ММА меч, но не коибило, за да решат кој е подобар на стадинот на омилениот клуб - Енфилд роуд. Дарен Тил го предизвика Конор Мек Грегор кој во Лас Вегас на УФЦ 229...

Кро Кап: Што му е гајле на некого дали сум или не сум му...

Мирко Филиповиќ се огласи преку Фејсбук во врска со јавната расправа околу честитувањето на Стипе Миочиќ откако повторно стана шампион во тешка категорија на УФЦ. „Таман кога човек ќе...

Федор отркри кога ја сака наредната борба

Федор Емилијаненко би требало повторно да се бори во април. Иако неговиот тренер најави дека уште денеска ќе бидат објавени детали за следниот негов настап, сепак тоа не се случи. Не се знае кој ќе биде следниот противник на...

ММА на Олимписките игри 2028 година!

Една од двете значајни светски ММА федерации онаа – IMMAF/ИММАФ (Меѓународна федерцаија за мешани боречки вештини) сака да ги види слободните борбите како дел од Олимписките игри веќе во 2028 година. ИММАФ планира посветено да работи напорно и да...

Погледнете како ќе изгледа ликот на Конор Мек Грегор во новото продолжение на „Call...

Пред отприлика десетина дена се појави информација дека актуелниот шампион во перолесна категорија, Конор Мек Грегор, ќе биде дел од најновото продолжение на популарната игра „Call of Duty“. Благодарение на Твитер објавата на ирскиот борец, од сега можеме да...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...