Ја нокаутира противничката, изгра секси танц, доби критики! (ВИДЕО)

Популарната ММА-натпреварувачка, Валери Луреда стана хит на социјалните мрежи со победата против Тара Граф по техничкиот нокаут на Белатор 243 во петокот. Валери се погрижи сите да зборуваат со неа, така што ги почести гледачите на борбата со „жежок“ танц. Луреда...

Дерик Луис го нокаутира Олејник и влезе во историјата (ВИДЕО)

Поранешниот предизвикувач за титулата во тешка категорија Дерик Луис го нокаутира Алексеј Олејник во главната борба на УФЦ на Вегас 6, што заврши во раните утрински чаосви во Лас Вегас. Нивниот меч заврши 21 секунда по почетокот на втората рунда....

Конор Мек Грегор ќе се жени со Ди Девлин

Големата ѕвезда на боречките вештини Конор Мек Грегор ќе се жени со неговата долгогодишна девојка Ди Девлин. Пред неколку часа, Мек Грегор рече дека тој и предложил на мајката на негвоите деца и двајцата конечно ќе стапат во брак. „Озлогласениот“ е...

Кормиер: Го победувам Миочиќ и станувам најголем во историјата (ВИДЕО)

Даниел Кормиер верува дека ќе стане најголемиот борец во историјата на тешка категорија на УФЦ, доколку го победи Стипе Миочиќ. Тие ќе се борат за една недела во Вегас во главната борба на УФЦ 252. Борбата ќе биде последна во...

Салата на Кро Кап пак е во погон, се собра страшна екипа на чело...

Салата на Кро Кап повторно е во функција, а Александар Ракиќ не ја пропушти можноста да тренира со легендата. Александар Ракиќ ги премести своите подготовки за борбата против Ентони Смит во Загреб. И додека поголемиот дел од времето го поминува...

Миочиќ: Ќе биде страшна борба! Ќе победам!

Актуелниот шампион во тешка категорија на УФЦ, Стипе Миочиќ, ја коментираше трилогијата со Даниел Кормиер, што треба да заврши на 16 август на УФЦ 252. https://www.instagram.com/p/CDuveddJK7l/?utm_source=ig_embed Миочиќ верува дека ќе победи на мечот против ДК затоа што е уверен во својата...

Мек Грегор стана спонзор на фудбалски клуб (ФОТО)

Конор Мек Грегор удри сериозна финансиска инјекција на Фудбалскиот клуб Лурдес Селтик. https://www.instagram.com/p/CDrGG_lARMr/?utm_source=ig_embed Ѕвездата на УФЦ ќе го поддржува клубот преку неговата компанија Мек Грегор спорт и забава, која станува негов главен спонзор. https://www.instagram.com/p/CBZZ-xfjml1/?utm_source=ig_embed Името на компанијата веќе е отпечатено на екипите на...

Мајкл Чендлер за две минути го нокаутира Бенсон Хендерсон (ВИДЕО)

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер, забележа импресивна победа. Тој го предводеше Белатор 243 во Конектикат во реванш средбата против поранешниот шампион на УФЦ, Бенсон Хендерсон. Пред неколку години се бореа за титулата на Белатор, при што...

Гејџи ќе прави „зона на смртта“ на средбата со Хабиб

Џастин Гејџи е свесен дека мора да направи хаос за да го победи Хабиб Нурмагомедов. На 24 октомври ќе се соочат на УФЦ 254 за титулата во лесна категорија. Нурмагомедов рече дека планира да го „удави“ Гејџи. Но, Хајлјат има и...

Дерик Луис се исплука во храната на Олејник пред мечот (ВИДЕО)

Поранешниот предизвикувач за титулата во тешка категорија Дерик Луис направи валкан трик на Алексеј Олејник пред нивната борба. Овој викенд ќе се борат во главната борба на УФЦ Вегас 6, што ќе се одржи во Институтот на УФЦ во...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Наташа Стефановска по три одлагања го зададе решавачкиот удар, кажа ДА… (ФОТО)

Наташа Стефановска го здададе финалниот карате удар против пливач – го кажа судбоносното ДА. Нашата трофејна каратистка денеска го кажа судбоносното „да“ на Горан Стаменов...

Мечот за одбрана на светската титула на Даниел Стефановски презакажан за декември

Борбата на Даниел Стефановски за одбрана на светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип е презакажана за декември. Како што не извести...

Погледнете како помина соочувањето меѓу Миочиќ и Кормиер (ВИДЕО)

Помалку од два дена нè одвојуваат од една од најважните борби во тешка категорија во историјата на УФЦ. Во раните утрински часови во недела е...

Ломаченко се одрече од дел од хонорарот за да договори голем меч за обединување...

Од денес, љубителите на боксот може да очекуваат уште една голема борба. Конечно, постигнат е договор за голем меч во лесна категорија меѓу двајца феноменални...

Миочиќ: Викендов ќе одредиме кој е најголем во тешка категорија

Шампионот во тешка категорија Стипе Миочиќ не планира да се раздели со титулата. Викендов Миочиќ ќе се бори со Даниел Кормиер во главната борба на...