Неверојатно! Вејли Жанг и го смени личниот опис на Јоана Једржејчик (ВИДЕО)

Дваесетипетминутната страшна борба против Вејли Жанг оставија неверојатни, можеби и трајни последици по лицето на Јоана Једржејчик. Едноставно, ја доведе Полјачката до непрепознатливост, а особено шокантно изгледа споредбата на нејзиното лице на...

Трајковски и Стефаноски одат на победи пред домашната публика!

Велешаните Дејан Трајковски и Дејан Стефаноски во сабота ќе настапат пред нивните сограѓани на големиот ММА настан „Фајт најт чемпион 3 Велес“, а мотивиот е голем, треба да се докажат на професионлната сцена пред својата публика. Трајковски (-77 кг) се...

Кро Кап: Мек Грегор би го претепал со литар „шток“ во мене

Легендарниот хрватски борец Мирко Филиповиќ во четврток навечер реши да помине извесно време со своите фанови, одговарајќи на бројни прашања на преку Фејсбук. Имаше приказни за тимот на Кро Коп, Стипе Миочиќ, Роберт Солдиќ, Конор Мек Грегор ... И некои...

Гејтџи го фрли појасот – го сака вистинскиот на Хабиб, а Дагестанецот му порача:...

Во главната борба од УФЦ 249 во Џексонвил, Џастин Гејџи со технички нокаут во петтата рунда го победи Тони Фергусон, за жал пред празни трибини. Па, сега го чека вистинската борба за која долго сонувал против најдобриот во светот,...

Александар Велики Волкановски против Мек Грегор

Конор Мек Грегор против Александар Волкановски во лесна категорија. Оваа борба има реална основа, затоа што и Ирецот и австралиско- македонскиот борец се заинтересирани за вакво нешто. Волкановски е шампион во перо категорија на УФЦ, а за да се бори...

Српски ММА борец заразен со Ковид-19 тренира во болница, крева кревети со пациенти (ВИДЕО)

Заболениот ММА борец со корона вирусот Јусуф Хајровиќ од Нови Пазар и во  Болница е неуморен и тренира. Затоа сведочи видеото што го објави неговата организација „Мегдан“на која Јусуф тренира, иако е во болница и би требало да мирува. На снимката...

Сент Пјер: УФЦ се исплашија дека може да го победам Хабиб

Легендарниот Жорж Сент Пјер беше подготвен да се бори против Хабиб Нурмагомедов, но УФЦ немаше интерес за ваква борба. Неоспорниот шампион во лесна категорија ја предизвика легендата и беше подготвен да ја брани титулата против него. Сепак, Дана Вајт...

Хабиб е во Дагестан, отпаѓа од УФЦ 249

Неоспорниот шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов е заглавен во Дагестан и скоро сигурно е надвор од УФЦ 249 закажан за 18 април. Во последните денови имаше многу гласини и повеќето рекоа дека е во Дубаи, при што неговиот...

Алириза Арапоски на 5 октомври дебитира во ММА

Големата надеж на македонското пеливанско борење Алириза Арапоски ќе си ги испроба силите и во ММА. Алириза во ММА ќе дебитира на 5 октомври во Австрија.

Македонецот Александар Волкановски е светски првак во УФЦ (ВИДЕО)

Македонецоте Александар Волкановски – Александар Макеоднски е нов шампион на УФЦ во перо категорија. Волкановски го победи со едногласна одлука (48-47, 48-47, 50-45) досегашниот првак шампионот Макс Холовеј. Така, тој...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Наташа Стефановска по три одлагања го зададе решавачкиот удар, кажа ДА… (ФОТО)

Наташа Стефановска го здададе финалниот карате удар против пливач – го кажа судбоносното ДА. Нашата трофејна каратистка денеска го кажа судбоносното „да“ на Горан Стаменов...

Мечот за одбрана на светската титула на Даниел Стефановски презакажан за декември

Борбата на Даниел Стефановски за одбрана на светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип е презакажана за декември. Како што не извести...

Погледнете како помина соочувањето меѓу Миочиќ и Кормиер (ВИДЕО)

Помалку од два дена нè одвојуваат од една од најважните борби во тешка категорија во историјата на УФЦ. Во раните утрински часови во недела е...

Ломаченко се одрече од дел од хонорарот за да договори голем меч за обединување...

Од денес, љубителите на боксот може да очекуваат уште една голема борба. Конечно, постигнат е договор за голем меч во лесна категорија меѓу двајца феноменални...

Миочиќ: Викендов ќе одредиме кој е најголем во тешка категорија

Шампионот во тешка категорија Стипе Миочиќ не планира да се раздели со титулата. Викендов Миочиќ ќе се бори со Даниел Кормиер во главната борба на...