Погледнете како помина соочувањето меѓу Миочиќ и Кормиер (ВИДЕО)

Помалку од два дена нè одвојуваат од една од најважните борби во тешка категорија во историјата на УФЦ. Во раните утрински часови во недела е закажан голем настан на УФЦ 252, односно настан на кој Стипе Миочиќ ќе ја брани...

Миочиќ: Викендов ќе одредиме кој е најголем во тешка категорија

Шампионот во тешка категорија Стипе Миочиќ не планира да се раздели со титулата. Викендов Миочиќ ќе се бори со Даниел Кормиер во главната борба на УФЦ 252 во Вегас. 37-годишниот ветеран успеа да ја врати титулата пред една година, откако...

Дана Вајт: Престанете со глупостите дека Федор е најголем

Дана Вајт не се согласува со оние кои велат дека Федор Емелијаненко е најголем во историјата на тешка категорија. Овој викенд се соочуваат шампионот во тешка категорија на УФЦ Стипе Миочиќ и Даниел Кормиер во Вегас. Тоа е трета...

Вајт: Сакам Чимаев да се бори, но нема виза

Непоразениот Чеченeц, Хамзат Чимаев, не може да чека повторно да влезе во кафезот. 26-годишниот борец направи две борби за 10 дена и успеа да ги победи со завршинца во Абу Даби. Стекна со многу навивачи по овие две победи...

Тајрон Вудли ќе бори со Колби Ковингтон на УФЦ 253

Поранешниот неoспорен шампион во лесна категорија Тајрон Вудли конечно ќе се сретне со неговиот жесток непријател Колби Ковингтон. Ќе се борат на УФЦ 253 на 19 септември,нанастанот на кој Израел Адесања и Пауло Коста ќе се борат за титулата во...

Кутелба позитивен на Ковид-19, по втор пат откажан мечот со Анкалаев

Борецот во полутешка категорија на УФЦ, Јон Кутелаба, е позитивен на коронавирус и отпадна од реваншот со Магомед Анкалаев на УФЦ 252. Според менаџерот на борецот, бил тестиран во неделата и во моментов е во карантин. Кутелаба и Анкалаев прв пат...

Гејџи ќе прави „зона на смртта“ на средбата со Хабиб

Џастин Гејџи е свесен дека мора да направи хаос за да го победи Хабиб Нурмагомедов. На 24 октомври ќе се соочат на УФЦ 254 за титулата во лесна категорија. Нурмагомедов рече дека планира да го „удави“ Гејџи. Но, Хајлјат има и...

Миочиќ: Ќе биде страшна борба! Ќе победам!

Актуелниот шампион во тешка категорија на УФЦ, Стипе Миочиќ, ја коментираше трилогијата со Даниел Кормиер, што треба да заврши на 16 август на УФЦ 252. https://www.instagram.com/p/CDuveddJK7l/?utm_source=ig_embed Миочиќ верува дека ќе победи на мечот против ДК затоа што е уверен во својата...

Резултати од Ризин 23 (ВИДЕО)

Настанот РИЗИН 23 се заврши пред неколку часа во Јокохама, Јапонија. Главната битка на вечерта беше за испразнетата титула во петел категорија, што Каи Асакура (26) беше поупешен од Хиромаса Огикубо и ја освои титулата. Успеа да го нокаутира Хиромаса...

Џоф Нил бил во критична состојба

Борецот во лесна категорија на УФЦ, Џоф Нил, се врати дома откако беше пренесен во болница. Џоф требаше да се бори со Нил Магни на крајот на месецот, но еден ден пред тоа се повлече од борбата, затоа што беше...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Наташа Стефановска по три одлагања го зададе решавачкиот удар, кажа ДА… (ФОТО)

Наташа Стефановска го здададе финалниот карате удар против пливач – го кажа судбоносното ДА. Нашата трофејна каратистка денеска го кажа судбоносното „да“ на Горан Стаменов...

Мечот за одбрана на светската титула на Даниел Стефановски презакажан за декември

Борбата на Даниел Стефановски за одбрана на светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип е презакажана за декември. Како што не извести...

Погледнете како помина соочувањето меѓу Миочиќ и Кормиер (ВИДЕО)

Помалку од два дена нè одвојуваат од една од најважните борби во тешка категорија во историјата на УФЦ. Во раните утрински часови во недела е...

Ломаченко се одрече од дел од хонорарот за да договори голем меч за обединување...

Од денес, љубителите на боксот може да очекуваат уште една голема борба. Конечно, постигнат е договор за голем меч во лесна категорија меѓу двајца феноменални...

Миочиќ: Викендов ќе одредиме кој е најголем во тешка категорија

Шампионот во тешка категорија Стипе Миочиќ не планира да се раздели со титулата. Викендов Миочиќ ќе се бори со Даниел Кормиер во главната борба на...