Волкановски сака одбрана на појасот на домашен терен

Носителот на титулата во перо категорија на УФЦ, Александар Волкановски, се надева дека следната одбрана на појасот ќе ја направи пред домашната публика. Со победата на Брајан Ортега над „Корејското зомби“ Чан Сунг Јунг, Австралиецот со македонско потекло веќе има...

Хабиб и Гејџи точни на мерењето (ВИДЕО)

Двајцата борци во главната борба на УФЦ 254 Хабиб Нурмагомедов и Џастин Геиџи успешно го минаа официјалното мерење. Шампионот и предизвикувачот „се заковаа“ на 70,3 килограми на вагата пред големата борба викендов. Поранешниот борец на Белатор, Мајкл Чендлер исто така...

Тони Фергусон: Хабиб се плаши од мене

Тони Фергусон не е задоволен од изјавите дадени од Хабиб Нурмагомедов во неговото обраќање. Пред неколку дена, непоразениот шампион во лесна категорија рече дека Фергусон претрпе премногу штета во неговата последна борба и е завршил со големите борби во...

Фабрицио Вредум: Потпишувам со Белатор и го чекам Емилијаненко (ВИДЕО)

Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија, Фабрицио Вердум ја избра новата организација. 43-годишниот Бразилец планира да потпише со Белатор и да чека борба со поранешениот ривал Федор Емелијаненко. „Ваи Кавало“ беше тој што ја запре легендарната серија на Емелијаненко...

Џастин Гејџи: Правам уште пет војни и запирам со ММА (ВИДЕО)

Привремениот шампион во лесна категорија Џастин Гејџи планира да се повлече од ММА, откако ќе направи уште пет силни борби во кафезот. 31-годишниот Американец викендов влегува во кафезот за да се пресмета со неприкосновениот шампион Хабиб Нурмагомедов. Тие ќе...

Прекарот на Хабиб Нурмагомедов бил „Лошото момче“ (ВИДЕО)

Непоразениот шампион во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов го откри својот прв ММА прекар. 32-годишниот Дагестанец објави видео на Фејсбук во кое е запознаен со рингот во една од неговите први борби. Од видеото можеме да дознаеме дека...

Хабиб и Гјеџи се соочија пред нивниот дуел (ВИДЕО)

Шампионите во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов и Џастин Гејџи се соочија прв пат пред нивната борба. Ова се случи на прес-конференција што организацијата ја направи пред неколку часа. Овој викенд тие ќе ги обединат титулите во категоријата главната битка...

Последната борба на легендарниот Андерсон Силва

Легендарниот борец Андерсон Силва ќе ја заврши кариерата по борбата со Јурај Хол. Андерсон Силва има 45 години и својата прва борба ја имаше во 1997 година. Тој беше шампион во средна категорија седум години и важи за еден од...

Мек Грегор пак како дете, и повторно удри по Хабиб… (ФОТО)

Конор Мек Грегор повторно се однесува како дете, и повторно негова мета е Хабиб Нурмагомедов. Ирската ММА ѕвезда неодамна објави дека во борбата со Хабиб бил подобар во три од четири рунди, до гушењето, на тој начин обидувајќи се да...

Александар Емилијаненко сака да се врати во Чеченија

Ветеранот Александар Емелиjаненко (39) сака да се врати во Чеченија, каде помина половина година. Црвениот ѓавол веднаш го напушти Грозни откако во јули загуби од Магомед Исмаилов со нокаут во третата рунда. Емелијаненко се криеше од сите и беше...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Волкановски сака одбрана на појасот на домашен терен

Носителот на титулата во перо категорија на УФЦ, Александар Волкановски, се надева дека следната одбрана на појасот ќе ја направи пред домашната публика. Со победата...

Бизарна песна објави Мајк Тајсон пред мечот со Рој Џонс Јуниор (ВИДЕО)

Поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон објави бизарна песна со уште побизарно видео, кое ќе биде прикажувано при неговото излегување во рингот во...

Хабиб и Гејџи точни на мерењето (ВИДЕО)

Двајцата борци во главната борба на УФЦ 254 Хабиб Нурмагомедов и Џастин Геиџи успешно го минаа официјалното мерење. Шампионот и предизвикувачот „се заковаа“ на...

Џошуа снима документарен филм

Тешкашката боксерска ѕвезда Ентони Џошуа почна да работи на документарец за неговата кариера. За таа цел, британската ѕвезда ќе основа своја продуцентска куќа, како и...

Кинг конг го дозна името на противникот

Луис Ортиз, поранешен предизвикувач број 1 за титулата во тешка категорија, го дозна името на противникот. Кубанецот ќе се сретне со Александар Флорес, а...