Тајрон Вудли ќе бори со Колби Ковингтон на УФЦ 253

Поранешниот неoспорен шампион во лесна категорија Тајрон Вудли конечно ќе се сретне со неговиот жесток непријател Колби Ковингтон. Ќе се борат на УФЦ 253 на 19 септември,нанастанот на кој Израел Адесања и Пауло Коста ќе се борат за титулата во...

Кутелба позитивен на Ковид-19, по втор пат откажан мечот со Анкалаев

Борецот во полутешка категорија на УФЦ, Јон Кутелаба, е позитивен на коронавирус и отпадна од реваншот со Магомед Анкалаев на УФЦ 252. Според менаџерот на борецот, бил тестиран во неделата и во моментов е во карантин. Кутелаба и Анкалаев прв пат...

Гејџи ќе прави „зона на смртта“ на средбата со Хабиб

Џастин Гејџи е свесен дека мора да направи хаос за да го победи Хабиб Нурмагомедов. На 24 октомври ќе се соочат на УФЦ 254 за титулата во лесна категорија. Нурмагомедов рече дека планира да го „удави“ Гејџи. Но, Хајлјат има и...

Миочиќ: Ќе биде страшна борба! Ќе победам!

Актуелниот шампион во тешка категорија на УФЦ, Стипе Миочиќ, ја коментираше трилогијата со Даниел Кормиер, што треба да заврши на 16 август на УФЦ 252. https://www.instagram.com/p/CDuveddJK7l/?utm_source=ig_embed Миочиќ верува дека ќе победи на мечот против ДК затоа што е уверен во својата...

Резултати од Ризин 23 (ВИДЕО)

Настанот РИЗИН 23 се заврши пред неколку часа во Јокохама, Јапонија. Главната битка на вечерта беше за испразнетата титула во петел категорија, што Каи Асакура (26) беше поупешен од Хиромаса Огикубо и ја освои титулата. Успеа да го нокаутира Хиромаса...

Џоф Нил бил во критична состојба

Борецот во лесна категорија на УФЦ, Џоф Нил, се врати дома откако беше пренесен во болница. Џоф требаше да се бори со Нил Магни на крајот на месецот, но еден ден пред тоа се повлече од борбата, затоа што беше...

Хавиер Мендез: Кормиер е во оптимална форма пред УФЦ 252

Хавиер Мендез, кој е тренер на Даниел Кормиер во АКА, откри дека неговиот борец е во одлична форма пред да се врати. Овој викенд во Вегас, поранешниот двоен шампион ќе се сретне со Стипе Миочиќ за титулата во тешка...

Мек Грегор стана спонзор на фудбалски клуб (ФОТО)

Конор Мек Грегор удри сериозна финансиска инјекција на Фудбалскиот клуб Лурдес Селтик. https://www.instagram.com/p/CDrGG_lARMr/?utm_source=ig_embed Ѕвездата на УФЦ ќе го поддржува клубот преку неговата компанија Мек Грегор спорт и забава, која станува негов главен спонзор. https://www.instagram.com/p/CBZZ-xfjml1/?utm_source=ig_embed Името на компанијата веќе е отпечатено на екипите на...

Хабиб Нурмагомедов: Сè оди според планот

Хабиб Нурмагомедов вели дека сè оди според планот во подготовките за неговиот следен меч. „Орелот“ ќе слета во октагонот на УФЦ 254 во меч за обединување на титулите со Џастин Гејџи во главната борба на вечерта. Хабиб не се борел...

Во Русија ќе прават галавечер во чест на Абдулманап (ВИДЕО)

Непоразениот шампион во лесна категорија во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов ќе биде гостин на ММА галавечерта во Русија во спомен на неговиот татко. На почетокот на минатиот месец легендарниот Абдулманап Нурмагомедов почина по долгата битка со многу здравствени проблеми и коронавирусот....

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Тајрон Вудли ќе бори со Колби Ковингтон на УФЦ 253

Поранешниот неoспорен шампион во лесна категорија Тајрон Вудли конечно ќе се сретне со неговиот жесток непријател Колби Ковингтон. Ќе се борат на УФЦ 253 на...

Мајк Тајсон: Одлагањето е за повеќе луѓе да го видат мечот со Рој Џонс

Мајк Тајсон за официјалното преместување намечот со Рој Џонс од 12 септември на 28 ноември вели дека тоа е шанса неговиот камбек да го...

Кутелба позитивен на Ковид-19, по втор пат откажан мечот со Анкалаев

Борецот во полутешка категорија на УФЦ, Јон Кутелаба, е позитивен на коронавирус и отпадна од реваншот со Магомед Анкалаев на УФЦ 252. Според менаџерот на...

Гејџи ќе прави „зона на смртта“ на средбата со Хабиб

Џастин Гејџи е свесен дека мора да направи хаос за да го победи Хабиб Нурмагомедов. На 24 октомври ќе се соочат на УФЦ 254 за...

Миочиќ: Ќе биде страшна борба! Ќе победам!

Актуелниот шампион во тешка категорија на УФЦ, Стипе Миочиќ, ја коментираше трилогијата со Даниел Кормиер, што треба да заврши на 16 август на УФЦ...