Брутално убиен поранешен ММА борец (ВИДЕО)

Во безумен напад во кафе бар поради кавга за земјиште брутално бил изрешетан поранешниот ММА борец од Дагестан, Шамил Абдулмуслимов. Вооружените напаѓачи влегле во кафутелот каде што се наоѓал и по кратка расправија го убиле. Од ужасниот настан на интернет...

Скандал на мерењето на Хабиб? Се случи голема, можеби10-тина милиони скапа грешка (ВИДЕО)

Многумина се оние на кои нешто им беше сомнително при официјалното мерење за УФЦ 254, а славниот нутриционист Мајк Долче е еден од оние што не се двоумеше јавно да го сподели своето мислење. Сите можевме да видиме дека актуелниот...

Леон Едвардс и Хамзат Чимаев се договорија за борба

Леон Едвардс е бесен бидејќи пред неколку дена беше исфрлен од ранг-листата на УФЦ. Причината беше што Леон не се бореше година ипол и одби да се бори со неколку ривали. Хамзат Чимаев беше еден од оние кои го...

Рајан Бадер го предизвика Тимоти Џонсон за борба во 2021 година

Шампионот во тешка категорија на Белатор, Рајан Бадер е подготвен да ја брани титулата во тешка категорија. 37-годишниот Американец изгуби една од двете титули во август откако Вадим Немков го нокаутира и му го одзеде појасот во полутешка категорија. „Дарт“...

Хабиб: Ќе се обидам да го соборам Гејџи 100 пати (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов е категоричен дека ќе ја одонесе борбата со Џастин Гејџи во партер. Овој викенд двајцата шампиони ќе ги обединат неприкосновената и привремена титула во лесна категорија. Ова ќе се случи во главната борба на УФЦ 254 во...

Џастин Гејџи: Ќе го пратам Хабиб во бессознание

Џастин Гејџи викендов влегува во кафезот за да направи нешто што никој пред него не можеше да го стори. Привремениот шампион во лесна категорија ќе се обиде да му го нанесе првиот пораз на неприкосновениот шампион Хабиб Нурмагомедов. Тие ќе...

17-годишната ќерка на Френк Мир дебитира со победа во ММА

17-годишната Бела Мир, која е ќерка на Френк Мир, направи успешно деби во ММА. Бела се бореше со Даниела Вин во главната борба на iKON Fighting Federation 2 и во силна и изедначена борба и Вин беше близу до...

Волкановски сака одбрана на појасот на домашен терен

Носителот на титулата во перо категорија на УФЦ, Александар Волкановски, се надева дека следната одбрана на појасот ќе ја направи пред домашната публика. Со победата на Брајан Ортега над „Корејското зомби“ Чан Сунг Јунг, Австралиецот со македонско потекло веќе има...

Хабиб и Гејџи точни на мерењето (ВИДЕО)

Двајцата борци во главната борба на УФЦ 254 Хабиб Нурмагомедов и Џастин Геиџи успешно го минаа официјалното мерење. Шампионот и предизвикувачот „се заковаа“ на 70,3 килограми на вагата пред големата борба викендов. Поранешниот борец на Белатор, Мајкл Чендлер исто така...

Тони Фергусон: Хабиб се плаши од мене

Тони Фергусон не е задоволен од изјавите дадени од Хабиб Нурмагомедов во неговото обраќање. Пред неколку дена, непоразениот шампион во лесна категорија рече дека Фергусон претрпе премногу штета во неговата последна борба и е завршил со големите борби во...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Брутално убиен поранешен ММА борец (ВИДЕО)

Во безумен напад во кафе бар поради кавга за земјиште брутално бил изрешетан поранешниот ММА борец од Дагестан, Шамил Абдулмуслимов. Вооружените напаѓачи влегле во...

Васо Бакочевиќ со нокаут до деби победа во „бокс со голи раце“: Заеби ММА,...

Васо Бакочевиќ од Полска се враќа со атрактивна победа. Популарниот „Психопат“ го нокаутира Полјакот Дариуш Руткиевич во втората рунда од своето деби во „бокс...

Скандал на мерењето на Хабиб? Се случи голема, можеби10-тина милиони скапа грешка (ВИДЕО)

Многумина се оние на кои нешто им беше сомнително при официјалното мерење за УФЦ 254, а славниот нутриционист Мајк Долче е еден од оние...

Боксер се борел 5 рунди со скршена вилица (ВИДЕО)

Австралиски боксер издржа 5 рунди во рингот со брутална повреда. Бенџамин Хусеин ги шокираше навивачите и професионалците ширум светот откако остана со скршена вилица на...

Леон Едвардс и Хамзат Чимаев се договорија за борба

Леон Едвардс е бесен бидејќи пред неколку дена беше исфрлен од ранг-листата на УФЦ. Причината беше што Леон не се бореше година ипол и...