6 C
Skopje
26/02/2021 | 22:26

Менаџерот на Хабиб: На УФЦ ќе гледате средба на моралот против алчноста

Менаџерот на Хабиб, Али Абдел Азиз никогаш не го криел фактот дека воопшто не му се допаѓа Конор Мек Грегор, дури во последните неколку...

Мартинез: Се надевам дека на Кро Кап ќе му приредам непланирана проштална борба

Следната борба на Мирко Филиповиќ е на 30 септември на Ризин 13 во Саитама супер арена. Негов противник е Роке Мартинез (13-4-2). 32-годишниот Американец има...

Хабиб: Ако сакаат да се борам со Конор, ќе мора да ми платат (ВИДЕО

Конор Мек Грегор (21-3, 9-1 УФЦ) ги реши своите правни проблеми и се очекува да се обиде да си го врати шампионскиот појасот на...

Има ли Македонија ММА-спорт?!

Има ли Македонија ММА-спорт? На кое ниво е тој? Каде сме во регионални и светски рамки? Ова се прашањата кој секој љубител на модерното...

Иван Викиќ славеше со нокаут во првата рунда во Метковиќ (ВИДЕО)

Иван Викиќ влезе во серија од две победи на ММА настаните. Синоќа на настанот Метковиќ Фјат најт во Хрватска со нокаут во првата рунда...

Ристо Димитров: Ќе продолжам и понатаму да се борам за мојот град и Мојата...

Македонскиот спортист во повеќе боречки спортови како ММА, самбо и други, Ристо Димитров – Чурино кој е на работа во Оман, во улога на...

Божиновски-Станоев и Петрушевски-Трајковски најинтерсни борби на Државното ММА првенство (ФОТО)

На Државното ММА првенство денеска во Скопје најквалитетните борби беа прикажани во категориите до 77 и до 84 килограми, односно Филип Божиновски и Никола...

Ристо Димитров – Чурино со едно од најдобрите времиња на полумаратон во Оман

Битолчанецот Ристо Димитров – Чурино не престанува да не изнанедува со неговите спортски подвизи во Оман. Утрово Димитров го истрча маратонот Al Mouj Muscat...

Далибор Богданов загуби во првиот ММА настап во Швајцарија (ФОТО)

Синоќа во Базел, Швајцарија, Далибор Богданов (-70 кг), дебитираше во ММА кафезот во оваа земја во аматерска конкуренција на СММАЦ 5 настанот. Богданов (4-2-0) се...

Иван Викиќ против германскиот тешкаш Даниел Алберти

Борачот на Спартак е пред нов ММА предизвик во Греманија во сабота се бори против Германецот Даниел Алберти на Фајт најт 4 на МФН...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...