1 C
Skopje
03/03/2021 | 06:13

Уште 5 дена до борбата на Ристо Димитров-Чурино за појасот против Дарко Кнежевиќ

Се наближува Барабер фајт најт 3, на 2 ноември во Белишќе – Хрватска, кој во овој дел...

Далибор Богданов во екипата на Франција за мечот со САД

Далибор Богданов е дел од тимот на Франција кој ќе се спротивстави на САД држави во ММА...

Татко му на Хабиб откри тактики за мечот со Пориер

Таткото на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап, откри извонредни подобрувања направени од непобедливиот Русин пред мечот со Дастин Пори....

Ристо Димитров се враќа во кафезот по двегодишно отсуство против Михајло Рајиќ во Нашице

По двегодишна пауза повторно ќе го видиме битолчанецот Ристо Димитров – Чурино во  кафезот. Димитров на 8...

Се повреди Конор Мек Грегор (ФОТО)

Се чини дека Конор Мек Грегор се повредил на тренинг. Поранешниот шампион на УФЦ во две...

Иранскиот Хулк ќе дебитира во ММА против бразилски борец

Сајад Гариби, кој е масовен пауер-лифтер, објави на Инстаграм дека ќе дебитира во професионалните ММА против бразилскиот...

Вечерва Далибор Анастасов против Вито Шпиц од Словенија

Далибор Анастасов (8-2) вечерва се бори со Вито Шпиц во легендарната сала „Тиволи“ во Љубљана на ММА настанот ВФЦ 23. Анастасов по потекло е од...

ЕКСКЛУЗИВНО: Ален Амедовски потпиша за УФЦ

Непоразениот македонски борец Ален Амедовски потпиша договор со УФЦ. Нашиот Амедовски има скор од 8-0 во MMA и сите негови борби се завршени со нокаут...

Џон Џонс ќе ја брани титулата против Ентони Смит на УФЦ 235

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија, Џон Џонс, се враќа на УФЦ 235 на 2 март во Невада каде што ќе ја брани титулата...

Далибор Богданов: Во ММА дебито во професионалци ќе ја забележам првата победа

Далибор Богданов во сабота (17 ноември) по подолго време ќе има ММА борба, односно на ХФЦ 16 ќе се сретен со Рахим Оусама во...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...