4 C
Skopje
27/02/2021 | 01:13

Стивен Сигал му подготви одмазда на Џон Џонс на УФЦ 182

Ние веќе неколку пати имавме можност да слушнеме за соработката на неколку УФЦ ѕвезди и познатиот акционен актер Стивен Сигал. Стивен има работено со...

Крон Грејси славеше во дебито во ММА! (ВИДЕО)

Крон Грејси, шампион во џиу џицу и граплинг и син на познатиот Риксон Грејси, го победи дебитантот Хјунг Су-Ким во своето ММА деби кое...

Путин во ММА издание!

Претседателот на Русија, Владимир Путин, не ја пропушта можност да го покаже својот афинитет кон боречките спортови и вештини, но да се прикаже и...

Тито Ортиз го победи Стефан Бонар на Белатор 131

 ММА трката за Белатор 131 се одржа денеска во Сан Диего, каде што главната борба беше меѓу поранешните УФЦ борците Тито Отиз и Стефан...

Сонен планира да учествува на Олимписките игри 2016

Допинг скандалот го оддалечи Каел Сонен од ММА борбите, но од неговата работа во ФОКС Спортс. Сепак, вчера тој беше ангажиран од спортскиот канал...

Шанса за Станковски и Новески за Фајнал фајт 2015

На 21 ноември Final Fight Championship боречката организација го продолжува „ловот“ на млади таленти на последниот квалификациски FFC Futures 4 настан во Пореч, Хрватска,...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...