6 C
Skopje
26/02/2021 | 22:19

Виктор Стојанов со спот го најавува враќањето на ММА борбите (ВИДЕО)

Македонскиот ММА борец, Виктор Стојанов, има нов промотивен спот, со кој го најавува скорешното враќање на сцената. Досега Стојанов имаше две ММА борби и тоа...

Излезе плакатот за најголем ММА настан- Фајт најт чемпион 3 во Велес

Излезе плакатот за најголемиот ММА настан кај нас, Фајт најт чемпион 3 во Велес на 24 октомври. Се очекува спортската сала „Гемиџии“ да биде исполнета...

Борче Талевски против искусниот Иван Глухак: Хрватска одмазда или македонски триумф!

По успехот во Загреб побарувачката за младиот битолчанец во регионот расте, откако веднаш по МФЦ беше договрена борба на ММА настан во Вршац, Србија,...

Далибор Богданов: Во ММА дебито во професионалци ќе ја забележам првата победа

Далибор Богданов во сабота (17 ноември) по подолго време ќе има ММА борба, односно на ХФЦ 16 ќе се сретен со Рахим Оусама во...

Ристо Димитров – Чурино ја освои европската титула на ИСФА! (ФОТО)

Ристо Димитров е европски шампион во ММА на ИСФА. Синоќа на гала вечерта во Битола во борбата за европската професионална титула на ИСФА со армбар...

Џудо и самбо шампионот Игор Станојоски дебитира во ММА во Германија

Игор Станојоски - Шате ќе дебитира во ММА на 11 февруари во Дизелдорф – Греманија, на Елит ММА чемпионшип 1 против Угор Озгаплан. Станојоски е...

Иван Викиќ има менаџер и е дел од „Кобрите“ во Карлсруе

Поранешниот борач на БК Спартак и ММА борец, Иван Викиќ, има менаџер. Неговите интереси ќе ги застапува Братислав Тасиќ – Брацо. Тасиќ се занимава со...

Иван Викиќ славеше со нокаут во првата рунда во Метковиќ (ВИДЕО)

Иван Викиќ влезе во серија од две победи на ММА настаните. Синоќа на настанот Метковиќ Фјат најт во Хрватска со нокаут во првата рунда...

Иван Викиќ против германскиот тешкаш Даниел Алберти

Борачот на Спартак е пред нов ММА предизвик во Греманија во сабота се бори против Германецот Даниел Алберти на Фајт најт 4 на МФН...

Тројца натпреварувачи на Максам фајт на ММА турнир во Белград

Тројца натпреварувачи на Максам фајт од Прилеп на 25 септември во Белград ќе учествуваат на ММА настанот „Теогенес изазов“. Боите на Максам фајт ќе ги...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...