1 C
Skopje
03/03/2021 | 06:10

Шест победи со завршница на борците на „Д’Стронгест“ во Гостивар

Шестмина од седумте борци на Д’Стронгест кои во саботата настапија во Гостивар на „WMO World MMA Organisaton”,...

Двојниот победник „Јордан Мијалков“ – Никола Арсов на 21 јануари има огнено крштевање во...

Двојниот победник на Меѓународниот боксерски турнир „Јордан Мијалков“ во Штип, Никола Арсов, на 21 јануари во Загреб, Хрватска, дебитира во ММА водите. Арсов ќе се...

Пресметката меѓу Фергусон и Оливеира ја засени главната борба на УФЦ 256

Во главната борба на вечерта на УФЦ 256, што ќе се одржи викендов во Лас Вегас, бразилскиот ММА-борец Девисон Фигуеиредо против Мексиканецот Брендон Морено...

Иван Викиќ борењето и џудото ги замени со ММА за поголем успех

Иван Викиќ (27 г.) кој е роден во Смедерево-Србија, многу работи го поврзуваат со Македонија, инаку е и државјанин на Македонија, а мајка му...

Тасевски и Крстевски добро ја репрезентираа битолската ММА школа во Белград

Благојче Тасевски и Бојан Крстевски од ММА клубот Игор ММА од Битола учествуваа на  Отвореното првенство на Белград во ММА. Отворено првенство на Белград...

Дејан Стефаноски за мечот на кариерата се подготвува со Душан Џакиќ и Васо Бакочевиќ

Дејан Стефаноски за претстојаната ММА борба на 12 март во Германија пеколно се подготовува. Од денес во Белград почна да тренира со едни од...

Погледнете го видеото за ММА гала вечерта во Битола!

Погледнете го видеото за Европското првенство во граплинг но ги и ММА за аматери на ИСФА, како и професионланите борби во ММА и борбата...

Федор Емилијаненко: Насекаде во САД мириса на дрога

Легендарниот Федор Емелијаненко не е задоволен од она што го виде при последната посета на САД. 44-годишниот Русин изјави дека Американците не се навредуваат...

Гоше Хубрев со легендарниот Боб Сап (ФОТО)

Штипскиот џудист и каратист Гоше Хубрев се сретна со легендарниот ММА борец Боб Сап кој е специјален гостин на Муња фајтинг чемпионшип (МФЦ) во...

Уште 5 дена до борбата на Ристо Димитров-Чурино за појасот против Дарко Кнежевиќ

Се наближува Барабер фајт најт 3, на 2 ноември во Белишќе – Хрватска, кој во овој дел...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...