4 C
Skopje
07/03/2021 | 00:16

Има ли Македонија ММА-спорт?!

Има ли Македонија ММА-спорт? На кое ниво е тој? Каде сме во регионални и светски рамки? Ова се прашањата кој секој љубител на модерното...

Мартин Србиновски максимално е ангажиран да ја сплоти и да и помогне на македонската...

Тешки времиња за сите, и за оние што работат и за оние што се занимаваат со спорт, без разлика дали сте во Македонија или...

ММА фајт најт 2 во Гостивар на 23 ноември

На 23 ноември во Гостивар се одржува ММА фајт најт 2  на којќе има 15 борби.

Бобан Данов дебитира во ММА во Диселдроф со уште тројца борци од Македонија

Конечно боречкиот тешкаш Бобан Данов ќе дебитира во ММА водите на 11 февруари во Диселдорф – Греманија, на Елит ММА чемпионшип 1 против Даниел...

Стефановски извојува победа во Сплит и му ја посвети на идолот Маро Перак! (ФОТО)

Дејан Стефановски (-77 кг) вечерва го победи Никола Карабува од Србија на Сикст фајт најт чемпион 2 (Sixt Fight Night Champion 2) Сплит, Хрватска. Сетфановски...

Македонија ги доби првите ММА шампиони (ФОТО)

Македонија ги одби првите шампиони во ММА, а тоа се: Никола Бошев, Мартин Димитровски, Слаѓан Димиќ, Мартин Данев, Јетмир Имеровски и Емилио Величковиќ. Вчера за...

Роберто Стефановски ги одмери силите со Недко Николов

Роберто Стефановски се бореше со Недко Николов на 3 август на Макс фајт 40 во Свети Влас во Бугарија. Стeфановски ја прифати борбата 7 дена...

Стефан Спасовски: Едноставно, роден да изгубам – живеам да победам (ФОТО/ВИДЕО)

На 6 години ме запишаа на карате, гледав филмови ми беше интересно, но не се пронајдов во тој спорт, ја зпочнува својата приказна за...

Златко Петровски: Во Битола ќе славам во првата рунда!

На 3 декември во Битола на Европското првенство во „но ги“ граплинг и ММА за аматери во организација на промоцијата ИСФА и Игор ММА...

ЕКСКЛУЗИВНО: Ален Амедовски потпиша за УФЦ

Непоразениот македонски борец Ален Амедовски потпиша договор со УФЦ. Нашиот Амедовски има скор од 8-0 во MMA и сите негови борби се завршени со нокаут...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хабиб: Роналдо се соочува само со еден страв во својот живот

УФЦ-шампионот Хабиб Нурмагомедов е добар пријател со Кристијано Роналдо, а меѓусебната почит двајцата ја покажале веќе неколку пати пред јавноста. Хабиб и ѕвездата на...

Фросина Рајковска-херој на денот, златен медал на „Софија опен“

Фросина Рајковска блесна на Меѓународниот таеквонодо турнир „Софија опен“ од Г-1 серијата и освои златен медал во јуниорска конкренција -42кг. До златото Рајковска стигна...

Клариса Шилдс е недостижна уште во една категорија

Клариса Шилдс е неприкосновен светски шампион уште во една категорија. Доминаторката во женскиот бокс си ја додаде и титулата во полусредна категорија на онаа...

Зауреланд за пресметката Хрговиќ-Хантер: Борбата нема да е лесна

Нисе Залуерлaнд, кој е копромотор на Филип Херговиќ, изјави дека на неговиот боксер ќе му биде тешко во пресметката со Мајкл Хантер. „Хантер е борец....

Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со ТКО во последната рунда (ВИДЕО)

Олимпискиот шампион во бокс Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со технички нокаут во 12-тата рунда. Француската надеж во тешка категорија ја освои...

Блахович и Адесања го минаа мерењето (ВИДЕО)

Јан Блахович се покажа како потежок од Израел Адесања за нивниот судир, главната борба на УФЦ 259, што ќе се одржи вечерва во Лас...

Како Мухамед Али : 75-годишна баба се бори со болест со бокс (ВИДЕО)

75-годишната Ненси ван дер Стратен од Белгија го привлече вниманието на целиот свет со својот тренинг во боксерската сала. Поранешната дизајнерка на мебел живее во...